Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 15-01-2022

  Hej Lela a możesz napisać z jakiego powodu masz usuwany dół. Tzn. czy masz mutację BRCA, czy lekarz zaproponował? I czy będziesz mieć jajniki i jajowody usuwane? Dziękuję za odpowiedź

  cały wątek

 • 18-11-2021

  Przez to że jest u Ciebie tyle zachorowań w rodzinie powinnaś być pod opieką poradni genetycznej - na pewno działają takie w większych miastach np. przy dużych Ośrodkach Onkologicznych- ja jestem z Poznania - koszt takiego badania to ok 1500 zł. Musisz taką poradnię znaleźć i tam na pewno Ci pomogą i pokierują, nie wiem może spróbuj tam gdzie robiłyście z mamą te podstawowe badania mutacji.

  cały wątek

 • 18-11-2021

  Maja odpisałam Ci w Twoim drugim wątku. Tam Ci opisałam wszystko. Jeśli chcesz być spokojna to zrób to badanie w sekwencji genów. Jeśli Twoja mama ma mutacje to mogła Ci przekazać. Wg mnie warto wydać pieniądze żeby mieć spokój

  cały wątek

 • 18-11-2021

  Cześć Maja, o rokowaniach powie pewnie Tomasz a ja chciałam Ci doradzić w sprawi zachorowań w rodzinie. Piszesz że były przypadki raków piersi u Ciebie w rodzinie. Według mnie musi być mutacja genu BRCA1 lub BRCA2. Pytanie jakie badanie genetyczne były robione? Jeżeli podstawowe mutacje BRCA1 i BRCA2 i nic nie wyszło to proponuje zrobić badanie w sekwencji genów. Jest to badanie wszystkich genów nie tylko podstawowych. Ja miałam takie badanie robione. W podstawowym badaniu wyszło, że nie ma mutacji, jak zachorowałam na raka piersi to zrobiłam sekwencjonowanie i wtedy dopiero wyszła mutacja w genie BRCA2 i przez to mam profilaktycznie usunięty dół i będę miała profilaktycznie usuwaną drugą pierś. To drogie badanie, bo na NFZ niestety nikt go nie robi ale warto je zrobić szczególnie jeśli chodzi o Ciebie, żeby uchronić Cię od zachorowania. Przemyślcie to.

  cały wątek

 • 16-10-2021

  Mój onkolog mówi że bardzo rzadko tamoxifen prowadzi do spadków leukocytów i wysyła mnie do hematologa (u którego zresztą i tak się leczę). Zobaczymy jak będzie dalej. Ale ja wiem ze dość drastyczny jest spadek, więc albo to po radioterapii albo po tamoxifenie. Może ja jestem właśnie tym przypadkiem?

  cały wątek