Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 05-08-2022

  Dziękuję Tomasz za pomoc i szybką odpowiedź. Tak też zrobię.

  cały wątek

 • 05-08-2022

  Reguluje to za dużo powiedziane, ale częściowo obniża, po zakończeniu stosowania Dexamethazonu stopniowo wraca do normy już bez Siofor. Także nie jest źle. Mam pytanie odnośnie zastrzyku Pelgraz 6mg, mam go zrobić w dobie po wlewie, ale lekarka nie uściśliła w której godzinie. Zarzio brałam wieczorem, żeby zminimalizować skutki uboczne. Na Pelgrazie mam godzinę zakończenia wlewu i pielęgniarka sugerowała, że właśnie o tej godzinie powinnam go zrobić. Jak zazwyczaj to wygląda?

  cały wątek

 • 04-08-2022

  Moja cukrzyca typu 2 raczej genetyczna, dziadek i mama mieli i dwóch braci choruje. Jeden właśnie wylądował w szpitalu z cukrem 485 na czczo i dostał leki i insulinę na obniżenie. Docelowo ma zostać na lekach. Ja mam ogarnięte dietą i cukier w normie. Dopiero teraz przy sterydach się rozregulowuje, ale max 150 na czczo i 250 po posiłku. Siofor mam 500 mg do obiadu i powoli się wyrównuje.

  cały wątek

 • 04-08-2022

  Tomasz Dexamethazon mam 2x po 8mg i no właśnie fajnie nie jest, ale Siofor trochę ratuje. Rozstrojenie emocjonalne też niestety mam, ale po rozmowie z lekarką trochę się uspokoiłam. KlaudiaBeata mój guzek zniknął już po 3 wlewie, a węzeł chłonny zmniejszył się z 41mm na 17mm. Przedwczoraj miałam kolejne usg i nadal regresja i węzeł 13mm. Także warto się pomęczyć. Jeszcze 2 chemie i prawdopodobnie w październiku operacja. A dzieciaki bardzo potrafią humor poprawić i mamy super motywację do leczenia.

  cały wątek

 • 04-08-2022

  Właśnie tankuję mój koktajl chemijny. Wyniki ok, tym razem mam zastrzyk w drugiej dobie Pelgraz. Ja miałam co 2 tygodnie właśnie ze względu na młody wiek i agresywność raka. Fajnie nie było, ale zawsze mogło być gorzej. Wyniki zawsze były w normie, nie miałam nigdy przesuwanej chemii. Tylko ostatnio się popsuło, ale już jest ok. Teraz najgorzej znoszę steryd Dexamethazon, który mam dzień przed, w dniu chemioterapii i dzień po. Dlatego że mam cukrzycę a on bardzo podnosi poziom glukozy. Mam teraz lek na wyrównanie więc mam nadzieję że będzie lepiej. Moje dziecko bardzo rozśmieszyła moja łysa głowa, ale i tak powiedział, że ładnie.

  cały wątek