Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 04-08-2021

  Tomaszu, mialam nadzieję, ze sie odezwiesz i nie zawiodlam się. Dziękuję. Pozdrawiam Ania.

  cały wątek

 • 04-08-2021

  Drodzy, mój problem nie jest związany z rakiem (szczęśliwie), ale zwracam się do Was, bo macie wiedzę i doświadczenie z różnych tematach medycznych i farmaceutycznych. Otóż, 1 maja przyjęłam 1 dawkę Pfizera. Już po ok. godzinie od szczepienia poczułam mrowienie, kłucie w palcach obu dłoni. Później przez ok. 3 tygodnie miałam objawy typu: bezsenność, rozdrażnienie, pobudzenie, mrowienie i drętwienie wszystkich kończyn. Zrobiłam podstawowe badania, badania "tarczycowe", "wątrobowe" - wszystko w normie. Lekarze (internista, neurolog) zalecili obserwację. Po ok. miesiącu bezsenność, rozdrażnienie minęły, ale drętwienia pozostały. Początkowo okresy mrowienia/drętwienia przepłatały się z okresami doskonałego ogólnego samopoczucia (np. 1 tydzień super, 2 tydzień dolegliwości). Obecnie, od 3 tygodni nie mam już okresów "super", ale cały czas odczuwam mrowienie rąk i nóg (niezależnie czy siedzę czy jestem aktywna), ponadto bolą mnie jakby kości obu rąk od dłoni do łokcia. Badanie w kierunku polineuropatii nic nie wykazało, czynnik reumatoidalny - w normie. Przez 3 miesiące przyjmowałam Neurovit (zwiększone dawki wit. , magnez i inne suplementy. Nie przyjmuję żadnych leków, nie jestem na nic chora (poza skoliozą od urodzenia, która nigdy nie dawała dolegliwości bólowych). A może to jednak polineuropatia tylko badanie odbyło się za szybko (po 5 tygodniach od szczepienia) ... Może macie jakiś pomysł, co powinnam zbadać, do jakiego specjalisty się udać? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź :-).

  cały wątek

 • 19-07-2021

  Moja mama po mastektomii miala 73 lata. Od 20 lat jest wdową, nie pracuje, nie jest szczegolnie aktywna towarzysko, ale brak piersi jej przeszkadza. Jest estetką lubi symetrię . Powiedziala, ze gdyby byla mloda, ogolnie zdrową kobietą nie zaakceptowalaby takiego wyglądu. Mam przyjaciolkę, ktora zrobila rekonstrukcję piersi kilka lat po operacji, opowiadala o bolu, jaki przezyła. Moja mama, gdy byla jeszcze zdrowa, przed rakiem, nie rozumiala, po co dobrowolnie skazywac sie na takie cierpienie. Teraz rozumie. Myslę, ze to sprawa bardzo indywidualna. Musisz sama zdecydowac. A problemy z kregoslupem, owszem potęgują się.

  cały wątek

 • 09-07-2021

  Witam. To ponownie ja. Niestety, nie udało mi się odzyskać hasła do poprzedniego konta. Ogólnie Termoablacja się udała. Zyskaliśmy wiele czasu. Ostatnie półtora roku bez widocznych ognisk nowotworowych. Niestety, znowu są zmiany w wątrobie. Zrobiono biopsję i... będą ją powtarzać. Wyszedł nowotwór o innych cechach (to wiadomość z dzisiaj, nie znam szczegółów, poza tym, że nie jest już chyba HER 2 dodatni). To możliwe? Czy błąd? I czy wobec tego to dalszy ciąg tego samego problemu czy coś nowego? Rak, podobnie jak wirus- "chce żyć". Wirusy się mutują, a raki albo zyskują cech silniej ekspansywne (np. HER2 plus) albo tracą cechy korzystne dla chorej (utrata receptorów steroidowych). Z tym, że w omawianym przypadku cechy HER2 były i wcześniej, tylko, że nie we wszystkich komorkach. Leczenie chemioterapią sprawia, że te bez HER2 są w fazie g0 (nie rosną) dajac "pole do popisu" rakom ekspansywnie rosnącym. I z czasem rodzi się chemiooporność. A półtora roku to b.dużo. Bardzo dużo zyskaliście. Rzadko zdarzają się sytuacje takie, gdzie bez progresji aż taki długi czas chora żyła, normalnie funkcjonując. Wiem, ze zyskaliśmy dużo czasu. Ogólnie wszystko zaczęło się 5 lat temu (od początku rozsiany rak), więc i tak jesteśmy bardzo szczęśliwi. Wiem już więcej. Na razie tak naprawdę trudno coś stwierdzić, bo biopsja nie wyszła. Pobrano za mało materiału. Będzie druga biopsja tym razem nie laparoskopowa. Bardziej inwazyjna. Ze swojej strony nie mogę uwierzyć, że mogło się to tak szybko zadziać. 26 marca było czyste USG bez żadnych widocznych zmian. W czerwcu USG z 5 ogniskami w wątrobie, potwierdzone w tomografii. Mam nadzieje, że uda się jeszcze wywalczyć trochę czasu. Każdy moment ma znaczenie. Dziękuje Wam bardzo za rzeczowe odpowiedzi. Jesteście super. Pamiętaj, że USG, co do zasady, pokazuje zmiany powyżej 1 cm. Wiec, byc może, w marcu nie było czysto tylko zmiany były jeszcze małe ... A to, że zmiany potrafią rosnąć na potęgę, to niestety wszyscy wiemy. Powodzenia :-)

  cały wątek

 • 06-07-2021

  Moja mama zaczęła przyjmować Tamoksifen 2 tygodnie po operacji (przed radio). Myślę, że powinnaś się upomnieć, żeby jak najszybciej wdrożyć, nie ma na co czekać.

  cały wątek