Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 06-09-2017

  Jestem po TK głowy, tu wszystko jest w porządku, natomiast TK jamy brzusznej i miednicy : Wątroba nieco powiększona o zwapniałym brzegu dolnym. W segmencie VII wątroby zmiana ogniskowa o obniżonej gęstości najlepiej widoczna w fazie wrotnej wielkości ok. 1, 8 cm, najpewniej ognisko metastatyczne, zmiana ta zlokalizowana jest tuż przy żyle czczej dolnej. Niewielka ilość płynu w jamie otrzewnowej. Dość duża torbielowata struktura w obrębie lewych przydatków, torbielowata struktura wielkości ok. 10 cm zawierająca kolejną torbiel wewnątrz, najbardziej prawdopodobna zmiana o charakterze gruczolaka torbielowatego surowiczego. W prawym jajniku podobna struktura wile kości ok. 4,5 cm. Tuż powyżej trzonu macicy zmiana ogniskowa lita przylegająca do trzonu, gęstość jej zbliżona do mięsnia macicy, bardziej prawdopodobny niewielki mięśniak , zmiana ok. 1 cm. Reszty nie będe pisać, bo jest w porządku w opisie. Wnioski : Guz wątroby , najbardziej prawdopodobne ognisko metastatyczne. Torbielowate struktury w obu jajnikach do konsultacji ginekologicznej. Prawdopodobny mięśniak macicy zlokalizowany poza zarysami trzonu macicy. Poza tym zmiany jak w treści opisu badania. Do rozważenia badanie MRI w celu jednoznacznej oceny zmiany ogniskowej w wątrobie. Na dziś mam już dość wrażeń. Od chwile gdy odebrałam wynik badania płacze non stop Tak bardzo chce żyć, dziś córka kończy 21 lat i dla mnie nie jest to wesoły dzień. Co może oznaczać płyn w jamie otrzewnowej? Czy ta zmiana metastatyczna to napewno przerzut?

  cały wątek

 • 05-09-2017

  Proszę o trzymanie kciuków i modlitwe, jutro dopołudnia około 12. Mam TK głowy i TK jamy brzusznej i miednicy małej. Bardzo się boję, co wyjdzie mi na tej wątrobie , oby nic nie wyszło i wszystko było w porządku, o to proszę Boga

  cały wątek

 • 25-08-2017

  Witam. Oto mój wynik z USG jamy brzusznej i miednicy małej: Wątroba wielkości 153 mm, o jednorodnej, prawidłowej strukturze echa i prawidłowym układzie naczyniowym. W okolicy spływu prawej żyły wątrobowej podejrzenie zmiany ogniskowej wielkości ok. 29X23 mm, normoechogenicznej, otoczonej hipoechogenicznym "halo". Pęcheżyk żółciowy echoujemny, cieńkościenny, bez złogów. PŻW , drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe i żyła wrotna nieposzerzone. trzustka widoczne jedynie w zakresie głowy i trzonu, niepowiększona, o równym obrysie i prawidłowej echogeniczności. Aorta brzuszna nieposzerzona. Śledziona niepowiększona, o jednorodnej strukturze echa. Obie nerki ( prawa słabiej widoczna ) - o prawidłowym położeniu , wielkości i strukturze echa, bez cech kamicy i zastoju. Słabe wypełnienie pęcherza moczowego nie pozwala na pełną ocenę narządów miednicy małej, ale w rzucie prawych przydatków widoczna echoujemna struktura wielkości 34X24 mm- torbiel? Wniosek - Podejrzenie zmiany ogniskowej w wątrobie( 9meta?). Prawdopodobnie torbiel prawych przydatków. Wskazana weryfikacja w TK Prosze o pomoc, czy to faktycznie może być przerzut, czy może to być coś innego, niegroźnego?

  cały wątek

 • 29-01-2011

  Wszystkiego najlepszego,dużo zdrowia,szczęścia,samych słonecznych chwil i spełnienia najskrytszych marzeń.

  cały wątek

 • 19-06-2016

  Również miałam operacje i rekostrukcje na Kopernika. Jak masz pytania, śmiało pisz.

  cały wątek