Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 09-01-2014

  Ostatnio zachwycam się Andre Rieu http://www.youtube.com/watch?v=vauo4o-ExoY

  cały wątek

 • 09-01-2014

  Bardzo do mnie trafiają teksty Antoniny Krzysztoń, takie jak np. "Dzięki za słońce". Posłuchajcie: http://www.youtube.com/watch?v=e6XRkxRT-F4 Dziękuję za słońce, co świeci nad głową Dziękuję za miłość przez wszystkich zdradzoną Dziękuję za gwiazdy, pośród których błądzę I za samotność spotkaną po drodze Potrafię Ci śpiewać, choć łzy sercem płyną Dziękuję, Panie, dziękuję za miłość Potrafię się cieszyć, choć łzy sercem płyną Dziękuję, Panie, dziękuję za miłość Potrafię się cieszyć, choć łzy sercem płyną Dziękuję, Panie, dziękuję za miłość Choćby i niechcianą, i jakby niczyją Bezbronną i słabą, ale przecież miłość I za dni co przeszły, za braki i pełnię Dziękuję za miłość, wiem, że nie jest ze mnie Potrafię Ci śpiewać, choć łzy sercem płyną Dziękuję, Panie, dziękuję za miłość Potrafię się cieszyć, choć łzy sercem płyną Dziękuję, Panie, dziękuję za miłość

  cały wątek

 • 09-01-2014

  Też wrzucę kilka linków - dla tych spośród Was, które pytały, gdzie można kupić dobrą herbatę. Jako że sama jestem herbacianym nałogowcem (mam kilkadziesiąt rodzajów herbat, serio), to przekonałam Mamę do picia zielonej herbaty i staram się też zachęcać do tego innych - tak dla zdrowotności Gdyby któraś szukała herbat w Warszawie, to mogę nawet zaprowadzić do kilku sklepów i pomóc w wyborze herbacianych pyszności. Ad rem. http://herbata.net/ - to nie tylko sklep internetowy, ale i sieć stancjonarnych, więc w większych miastach można przejść się osobiście. Mojej Mamie i siostrom bardzo smakuje herbata "Madam Butterfly" z tego sklepu (sencha z jaśminem, wiśnią, ananasem i paroma innymi rzeczami) http://www.fiveoclock.eu/ - jak wyżej, sklep internetowy i stacjonarne. Mają duży wybór herbat tzw. familijnych (czarne i zielone z dodatkami), np. niezłe "Truskawki w śmietanie". Dobre są też kirisakura (ale bardzo droga) i "Sencha sakura" (z wiśnią). Sklep w Złotych Tarasach ma promocję - do 3 herbat familjnych dodają jedną gratis. http://eherbata.pl/ - sklep internetowy. Bardzo bogaty wybór. Fajne są genmaicha (herbata zielona z ryżem) i chun mee (tzw. "piękne brwi"). Fajna jest możliwość zamówienia zestawu próbek, dobra opcja na pierwszy raz, kiedy chcemy się zapoznać z rodzajami herbat A z rzeczy dostępnych w supermarketach: Zielone herbaty Teekanne - wybór jest bardzo duży i stale poszerzają ofertę (ostatnio doszła zielona z imbirem i cytryną). Polecam zieloną z liczi, zieloną z opuncją figową i Zen Chai (śliczny aromat) Lipton - zielona z melisą (w torebkach piramidkowych) - troszkę uspokajająca i dobra w smaku Dilmah - zielona jaśminowa albo sencha. Niestety Dilmah to herbaty cejlońskie i mają głównie czarne. Chun Mee w torebkach-piramidkach z Biedronki - naprawdę niezła, a stosunek ceny do jakości korzystny. Jeśli kupujemy liściastą zielona herbatę jakiejś popularnej firmy, prawie na pewno będzie to gunpowder (czyli takie zwinięte kulki z liści), o senchę w takiej wersji trudno - dużo łatwiej kupić na wagę w sklepie herbacianym. Senchę liściastą ma Bastek, ale cena jest dość niska, więc na pewno nie jest japońska i raczej średniej jakości. Dobrą ma Twinings (ale drogą); z aromatyzowanych niezła jest Mystic Nepal Liptona (zielona z imbirem i jaśminem). Najłatwiej kupić zielone herbaty chińskie i większość herbat paczkowanych oraz tych na wagę to właśnie zielone herbaty chińskie. Japońskie można dostać w sklepach herbacianych (choć i tam większość jest z Chin), można też w Kuchniach Świata, ale ceny tam odstraszają.

  cały wątek

 • 09-01-2014

  Super, że leczenie pomaga, trzymam kciuki!

  cały wątek

 • 11-04-2013

  Hej! Czy mogłybyście mi polecić jakiegoś dobrego specjalistę od skorupiaków, który rezyduje w Krakowie? Chciałybyśmy się z Mamą (hormononiezależny rak z przerzutami do płuc i wątroby, po 10 chemiach) skonsultować w sprawie dalszego leczenia z kimś z innego ośrodka niż Warszawa - ot tak, żeby mieć ogląd z kilku stron, zasięgnąć opinii kogoś uznanego. Do jakiego doktora/profesora/etc warto się udać?

  cały wątek