Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 21-08-2018

  Witaj Pollik, co u Ciebie? Napisz parę słów, proszę

  cały wątek

 • 17-06-2018

  Elu. dawno mnie tu nie było, stąd dopiero dzisiaj moja odpowiedź, Mam Hashimoto (mimo wyciętej tarczycy po raku); miałam hormonozależnego raka piersi, potem raka narządów rodnych, no i tarczycy. Czyli tło hormonalne. Endometrioza jakby wpisuje się, obok tarczycy do hormonalnej przyczyny choroby tarczycy, ew. raka piersi (o ile miałaś, bo nie piszesz o tym). To nie znaczy, że masz czy musisz zachorować onkologicznie, nie, nie! Jeżeli chcesz pogadać, napisz na priwa. Ja jestem zwolenniczką chwytania byka za rogi, a nie chowania głowy w piasek, więc moje wypowiedzi różnie są tu przyjmowane. Jeżeli będziesz chciała nawiązać ze mną kontakt, to ostrzegam - jestem szczera do bólu! Ale dzięki tej postawie żyję i nie daję się. Pozdrawiam wszystkie "tarczycowe" po dłuższej przerwie.

  cały wątek

 • 01-11-2016

  Patagata, jesteś już po brachy? Ile naświetleń miałaś? Jestem ciekawa, bo sama jestem tylko po brachyterapii (chemii nie mogłam mieć, a zamiast radio miałam 10 brachyterapii. Minęło już 10 lat i nie zauważyłam specjalnych skutków ubocznych po samej brachy. Napisz, proszę, choć parę słów.

  cały wątek

 • 14-09-2016

  Aiwa - lekarz w czasie badania usg widzi węzły i generalnie po ich kształcie wie, czy są patologiczne czy odczynowe. U Ciebie wyraźnie są odczynowe (opis), co odpowiada jakimś infekcjom bądź zapaleniom w organizmie. Czasem np. jakieś stomatologiczne problemy również "idą" w węzły chłonne. Więc bez paniki, spokojnie czekaj na wizytę u lekarza.

  cały wątek

 • 14-09-2016

  Kasia1311, doktor ma rację. Często hormony pozornie są w normie, ale ważny jest ich stosunek procentowy. Przy chorej tarczycy można mieć kłopoty z okresem (np. zbyt obfity, czasem wręcz krwotoki), ale po to bierzesz euthyrox, żeby temu zaradzić. Nigdy sama nie przerywaj leczenia tarczycy, zawsze konsultuj z lekarzem. Co do guzków - dużo kobiet je ma. Trzeba kontrolować (usg, badania krwi profil tarczycowy). Czasem wskazana jest biopsja. Biopsji się nie obawiaj - kładziesz się na leżance, odchylasz głowę do tyłu i po 5 minutach jest po wszystkim. Maura - nie bardzo Cię rozumiem. Dlaczego masz wyciętą tarczycę? TSH równe 42, toż to masakra. Co prawda przed jodowaniem (trzeba odstawić hormon) miewałam i 80, ale żyłam już w innym wymiarze. Wspomnę, że jestem hashimotką, bez tarczycy (rak brodawk.).

  cały wątek