Avatar

Przebieg choroby

Początek kwietnia 2017 wyczuwam guzek.

14 kwietnia 2017 (Wielki Piątek), między zakupami a gotowaniem USG. Lekarka ma nietęgą minę, powtarza "no tak zmiana podajrzana".

Robi BAC, wpisuje BIRADS4c.

W lany poniedziałek wyjeżdżam na krótki urlop. Oczywiście i Święta i urlop do d..py.

 

24 kwietnia ktoś do mnie dzwoni z recepcji prywatnej przychodni i informuje, że są wyniki biopsji. Przyjaciólka idzie ze mną. Rozczochrana baba w rejestracji patrzy na mnie, patrzy na wynik, wkłada w firmową kopertę "proszę'. Takie informację powinien przekazywać chyba lekarz, powiedzieć co dalej, co robić, gdzie z tym iść!!!

W badanym wymazie liczne skupiska i gniazda komórek rakowych (C5). Nie płaczę, do tej pory nie rozpłakałam się ani razu.

 

25 kwietnia przyjmuje mnie dr T. Majewski w CO na Ursynowie i mówi "niech się Pani nie martwi, poradzimy sobie z tym. Ja to Pani obiecuję".

A potem już poleciało mammografia, usg, biopsja gruboigłowa.

Mój rak ma 1x1,4x1,4 cm, G2, Ki67 50%, hormonozależny, bez nadekspresji HER2 - jak powiedział pan doktor, pospolity rak, nic specjalnego.

7 czerwca konsylium, 28 przyjęcie na oddział, 30 operacja wycięcie guza wraz z wartownikiem.

Od wczoraj jestem w domu, nic nie boli, czuję się świetnie, godzinę po wybudzeniu chciałam iść do bufetu:smiech:

Od pierwszego dnia gdy wymacałam sobie guzka śledzę Wasze forum. Dzięki, że jesteście, nic więcej nie napiszę, bo czuję, że się rozpłaczę. 

W wyniku histopatu pooperacyjnego, nic nowego poza tym, że wartownik czysty :hura:

Zastosowane leczenie to radioterapia 4 tygodnie ( zaczynam 30 sierpnia - bo się coś tam popsuło, nie mogli mnie ułożyć a niestety serce blisko naświetlanego obszaru).

Chemii nie będzie, tylko Reseligo + Symex na 5 lat.

Od 30 sierpnia rozpoczęłam radio. Na razie po 3 lampach jest ok.

Sończyłam radioterapię, skóra zeszła, trochę się paprało, bywałam senna. Chyba czułam większy dyskomfort niż po operacji.

Ale minęło prawie 3 tygodnie od ostatniej lampy i z dnia na dzień jest lepiej.

Lekarze; Tadeusz Majewski, Roman Dubiański