Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 24-05-2022

  Dziękuję, czyli nie ma co upierać się na kontrast? Warto zrobić badanie nawet bez kontrastu? Biopsji lekarz nie proponował. Zastanawia mnie, czy to możliwe żeby tego gruczołu nie było wcześniej? Przez te bez mała 8 lat miałam zrobione ze 30 usg i nikt tego wcześniej nie widział.

  cały wątek

 • 24-05-2022

  Dzień dobry, idzie mi 8 rok od diagnozy Byłam dziś na kontrolnym usg piersi i radiolog coś wypatrzył w dole pachowym. Opisał to jako podejrzenie gruczołu ektopowego, do ewentualnej weryfikacji w rezonansie. Chodzę co pół roku na usg i na ostatnim radiolog nie widział nic. Lekarz nie kazał mi się niepokoić, bo podobno nie wyglada to na nic groźnego, ale łatwo się mówi...Czy może ktoś wie co oznacza gruczoł ektopowy i czy rzeczywiście robić rezonans? Internista nie widział wskazań do rezonansu (węzły niepodejrzane) ale dał skierowanie tylko bez kontrastu. I tu drugie pytanie, czy jest sens robić bez kontrastu, czy jednak kombinować nowe skierowanie z kontrastem? Z góry dziękuję za pomoc.

  cały wątek

 • 25-11-2021

  Dziękuję za odpowiedź. Ja z dr. Kufel, a wcześniej Lemańską konsultowałam się właśnie w temacie przedłużania hormonów. Mam wrażenie jednak, że żadna z nich, przynajmniej na początku, nie zwróciła uwagi na te R1 z operacji oszczędzającej, co mnie nie ukrywam wkurza. A najbardziej jestem wkurzona tym, że dr. Mazur po operacji, widząc R1 nawet się o tym nie wspomniał. Miałam podczas tej operacji radioterapię. Może chociaż to na plus.

  cały wątek

 • 23-11-2021

  Tomaszu, byłam prywatnie u dwóch onkologów, dr. Lemańska i dr. Kufel. Mój lekarz prowadzący, to dr. Mazur. Nie bardzo wiem, gdzie jeszcze miałabym się udać i w zasadzie, po co? Żeby wyjaśnić to R1 z operacji? Kurcze, to było prawie 7 lat temu. Poza tym po pół roku od oszczędzającej zrobiłam obustronną mastektomie z rekonstrukcją. Nie rozumiem, dlaczego lekarze nie reagowali na te pooperacyjne wyniki. Dlaczego od razu nie proponowali docinki czy mastektomii.

  cały wątek

 • 19-11-2021

  Ja aktualnie badam swoje geny przez badamygeny.pl. Dr Kufel poleciła zrobić (młody wiek zachorowania) mimo iż miałam robione badania zaraz po zachorowaniu. Byłby to badania na NFZ w fundacji przy warszawskim centrum onkologii.

  cały wątek