Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 03-03-2021

  Maja super! Ufffff! Fantastyczna informacja. Bardzo się cieszę!

  cały wątek

 • 24-02-2021

  Paulinaggg90 i mikami- DZIEWCZYNY, jeśli chodzi o : -Birads 3, zalecana jest obserwacja , kontrola do 6 m-cy ewentualnie biopsja cienkoigłowa. Na NFZ przy Birads 3 lekarz nie zaleci biopsji gruboigłowej gdyż.... patrz jak wyżej -Birads 4 jest to już zmiana podejrzana o złośliwość, bez względu czy będzie literka a,b czy c. Te literki oznaczają stopień prawdopodobieństwa tej złośliwości. Przy Birads 4 lekarz każdorazowo zleci biopsję. Przy czym dobrze by było domagać się biopsji gruboigłowej, gdyż pobiera więcej materiału przez co jest bardziej wiarygodna. Wszystkie inne badania , które mogą dookreślić zmianę (mammografia, rezonans czy USG) powinno się robić przed biopsją gdyż tylko wówczas zmiana będzie nienaruszona i widoczna. Dziś jestem po diagnozie i operacji ale gdybym miała birads 3, obserwowałabym to bacznie i rozważyła rezonans magnetyczny piersi.

  cały wątek

 • 22-02-2021

  Kontad1986, miałam operację oszczedzajacą 8 stycznia i bardzo podobne parametry raka. Możesz pytać jak będziesz potrzebował.

  cały wątek

 • 21-02-2021

  Stokrotka przed wizyta spisz wszystkie pytania sobie na kartce.Ja tego nie zrobiłam i to był mój bardzo duży błąd. Jeśli chodzi o same pytania to tutaj myślę że z racji na konieczność chemii najlepiej podpowiedzą dziewczyny które ja miały. Notuj też wszystko co mówi do Ciebie lekarz- będziesz mogła później dopytać tu na forum. Przygotuj też pytania takie które nam zadawalas na Amazonkach żeby to lekarz się do nich ustosunkował. Wtedy będziesz spokojniejsza.

  cały wątek

 • 21-02-2021

  Stokrotko, pisz jak będziesz potrzebować. Pytaj o wszystko co masz w głowie ,a na co brakuje Ci odpowiedzi. Przytulam Cię mocno i głowa do góry - to naprawdę nie wyrok!❤

  cały wątek