Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 16-05-2018

  Dziękuję wszystkim za pomoc. Jutro udam się z moimi wynikami do lekarza rodzinnego w celu wydania skierowania do Poradni Chorób Piersi, bo wydaje mi się jednak bez skierowania się nie obejdzie. Mam nadzieję, że tam dowiem się czegoś więcej.

  cały wątek

 • 16-05-2018

  Pani doktor w uwagach napisała że proponuje wykonać biopsję w wyżej opisanych zmianach, ale nie określiła jaką, dlatego nie wiem, a nie chce zrobić nie prawidłowej. Niestety nie ma żadnej adnotacji na temat birads. Pytałam o skierowanie do poradni - odpowiedziała mi że ona takiego skierowania nie może mi wypisać jedynie lekarz rodziny.

  cały wątek

 • 16-05-2018

  Badanie robiłam sama, wykonuje je co roku w związku z tym, że kilka lat temu sama wyczułam sobie guzek, który okazał się torbielem. I tak chodzę sobie prywatnie na kontrolę w związku z tym, że nie jestem pod opieką żadnej poradni. Zawsze wydawało mi się że taką mam "urodę", że tworzą mi się torbiele i nic z tym nie robiłam, aż do teraz, gdyż wynik mnie zaniepokoił. Jestem z ok. Rybnika (województwo śląskie). Czyli w przypadku takich zmian powinno się wykonywać się biopsję gruboigłową?

  cały wątek

 • 16-05-2018

  Witam Proszę o interpretacje poniższego wyniku. Czy w niżej opisanych zmianach powinno się przeprowadzić biopsję? Jeśli tak to którą - cienko czy grubo igłową. Gruczoły piersiowe o strukturze gruczoło-tłuszczowej. W piersi prawej liczne struktury torbielowate do wielkości 18,5x12,5mm. W lewej piersi nieliczne struktury torbielowate wielkości do 20x15mm. 1) Przybrodawko w piersi prawej na granicy KG widoczna struktura echoujemna wielkości 8x7mm z obecnością licznych, drobnych struktur hyperechogenicznych wewnątrz, 2) Przybrodawkowo w piersi prawej na granicy KD niejednorodna struktura o niskim echu i nieregularnych obrysach wielkości 10x6mm. Zmian ogniskowych w obrębie piersi nie uwidoczniono. W dołach pachowych pojedyńcze, niepowiększone węzły chłonne.

  cały wątek