Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 19-05-2013

  Ja też miałam HER2 (3+). Receptory hormonalene ujemne. Jestem po mastektomii podskórnej z wszczepieniem implantu... i na tym moje leczenie się zakończyło. Lekarz twierdzi, że guz (3 cm-Carcinoma intraductale intermediate grade (G2) partim high grade (G3, comedo) cum microinvasione) i ognisko inwazyjne (1,5 cm-carcinoma ductale invasivum - dominacja komponety DCIS w ok. 75% powierzchni) były w bardzo wczesnym stadium i leczenie uzupełniające nie jest konieczne. Mam nadzieję, że to słuszna decyzja...

  cały wątek

 • 11-05-2013

  Witaj Doszi! Ja też miałam dwa rodzaje, jak Twoja mama. Miałam guza o wielkości 3 cm, nieinwazyjnego. Po mastektomii okazało się, że było jeszcze jedno, półtoracentymetrowe ognisko inwazyjne (75% komponentów DCIS). W czwartek, 9 maja, miałam spotkanie z komisją do spraw leczenia raka piersi i stwierdzili, że moje leczenie dobiegło końca. Niepotrzebna jest chemioterapia. Dodam, że komórki nowotworowe były GRADE 2 i GRADE 3, HER2 (3+). Węzły chłonne miałam czyste. Z tym, że moje raczysko było hormononiezależne. Pozdrawiam.

  cały wątek

 • 27-04-2013

  Wyczytałam jeszcze coś takiego w Zaleceniach PUO (2011 r.) na str. 215: Cytat: Jeżeli w badaniu histopatologicznym usuniętych tkanek oprócz DCIS zostaną wykryte ogniska naciekającego raka (lub mikroinwazji w obrębie DCIS), leczenie prowadzi się zgodnie z zasadami dla naciekającego raka piersi.

  cały wątek

 • 27-04-2013

  Czekam dopiero na komisję, na której się dowiem, jak będzie przebiegać dalsze leczenie. Denerwuję się jednak i chciałabym już wiedzieć. Rak przewodowy inwazyjny też był. Mówi o tym drugi wynik badania histopatologicznego po mastektomii (carcinoma ductale invasivum na powierzchni o średnicy 1,5 cm (dominacja komponety DCIS w ok. 75% powierzchni).

  cały wątek

 • 27-04-2013

  Proszę o informację na podstawie umieszczonych przeze mnie wyników badań histopatologicznych, jak może przebiegać moje dalsze leczenie. Jestem po zabiegu mastektomii podskórnej i wszczepieniu implantu. Brak przerzutów do węzłów chłonnych. Czy są wskazania do chemioterapii? Czy kwalifikuję się do leczenia herceptyną?Być może wiek jest również istotny, więc dodam,że mam 39 lat. Wynik badania histopatologicznego po usunięciu guza: Makroskopowo przysłano guz o wymiarach 30x20mm nacięty chirurgicznie, który poddano obróbce w całości. Mikroskopowo w całej objętości guza obecny jest obraz typu: Carcinoma intraductale intermediate grade (G2) partim high grade (G3, comedo) cum microinvasione. Badania immunohistochemiczne w ognisku mikroinwazji: panCK (+), p63 (-). Receptory estrogenowe w części przedinwazyjnej (-) 0 pkt. Receptory progesteronowe w części przedinwazyjnej (-) 0 pkt. Receptory estrogenowe w mikroinwazji (-) 0 pkt. Receptory progesteronowe w mikroinwazji (-) 0 pkt. Her-2 w mikroinwazji (3+) IKi67 w mikroinwazji (+) - w 15 % komórek nowotworowych. Wynik badania histopatologicznego po mastektomii: Sutek prawy: Carcinoma praecipue intraductale typus, comedo et carcinoma ductale invasivum na powierzchni o średnicy 1,5 cm (dominacja komponety DCIS w ok. 75% powierzchni). Nadto laesio fibrosa cystica et fibroadenomatosis. Tkanka ok.zabrodawkowa II: Adenosis sclerosans. Dziękuję.

  cały wątek