Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 04-06-2016

  Poprawka - drugi guz - wzmocnienie w pierwszej minucie do 110%.

  cały wątek

 • 04-06-2016

  Dziękuję Tomasz. Dużo myślałam na temat udziału w BK. Zdecydowałam się na to gdyż ilość dodatkowych badań jest spora. I miałam troszkę "szczęścia w nieszczęściu". Dzięki zgodzie na udział w programie miałam zrobiony rezonans. Wcześniej nikt mi tego nie zaproponował. Drugi guz "nie wyszedł" w mammografii i usg. Dopiero w MR. 9 czerwca zgłaszam się do Centrum Onkologii, operacja planowana na 10 czerwca.

  cały wątek

 • 04-06-2016

  Wynik kolejnego badania: MR Mammografia z kontrastem Sutki o budowie tłuszczowo-gruczołowej. Wzmocnienie elementów gruczołowych typu "tła" umiarkowanego stopnia, jednorodne, symetryczne. Sutek prawy bez zmian ogniskowych. Sutek lewy: guz położony w linii brodawki centralnie w odległości 30 mmm od brodawki, spikularny o wymiarach 25x20 mm. Guz wzmacnia się heterogennie, silnie. Wzmocnienie w pierwszej minucie do 150%, następnie krzywa tylu 3-go (z wash-out). Guz nacieka podścieliskowo, powoduje wciąganie brodawki. BI-RADS 5. Guz wykazuje wyraźne cechy ograniczenia dyfyzji w DWI. Drugi guz położony poniżej na godz. 7 o wymiarach 8x7 mm gładkich zarysach zewnętrznych, z jednorodnym wzmocnieniem wg krzywej typu 3-go (wzmocnienie w pierwszej minucie do 11%). BI-RADS-5. Węzły pachowe i przymostkowe nie są podejrzane. Wnioski: Dwie zmiany ogniskowe w SL. Co to znaczy? Czy jest bardzo źle?

  cały wątek

 • 25-05-2016

  Posty: 10 Na forum od: 03-05-2016 Teraz ja, tak jak niedawno kamyczek58, muszę, do poniedziałku, zdecydować się na wybór leczenia. Byłam wczoraj w CO. Zaproponowano mi udział w badaniu klinicznym prowadzonym metodą podwójnej ślepej próby badanie fazy II, oceniającym stosowanie letrozolu i preparatu GDC-0032 w porównaniu do stosowania letrozolu i placebo w leczeniu neoadjuwantowym u kobiet po menopauzie z ER-dodatnim/HER2-ujemnym rakiem piersi we wczesnym stadium. Nie wiem co mam robić1 Jeśli zdecyduję się to 4 tygodnie badań kwalifikacyjnych. Potem ewentualnie 16 tygodni podawania leków, następnie operacja. Po zakwalifikowaniu się nigdy nie wiadomo, gdzie się trafi, czy do grupy letrozol +GDC-0032, czy do letrozol i placebo. Podobno 95 % guzów reaguje zmniejszeniem w czasie programu. No i w kazdej chwili mogę przerwać udział w badaniu. Wyniki biopsji powyżej, guz ma 27x34mm. Poproszę o pomoc w podjęciu decyzji.

  cały wątek

 • 11-05-2016

  Dziękuję.

  cały wątek