Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 04-11-2019

  To zależy jaka chemia. Moja mama teraz ma AC i jest na onkologi od ok 8 do ok 15- 16. rano pobranie krwi, czekanie na wyniki i do lekarza, potem czekanie na chemię, i na końcu samo podanie chemi.

  cały wątek

 • 20-09-2019

  Dee moją mamę operowal Dr Grous, i pomimo dużego guza, którego nie zmniejszyło leczenie przedoperacyjne hormonami, udało mu się zachować marginesy. dr jest bardzo slowny i cierpliwie odpowiadal na multum moich pytan. trzymam kciuki żeby bylo dobrze.

  cały wątek

 • 16-08-2019

  Mgzp czy po operacji odbyło się konsylium czy Twoja mama miała od razu wizytę u chemiczki? bo moja mama tez po operacji w Coi i zastanawiam się jak wygląda dalsze planowanie leczenia.

  cały wątek

 • 26-07-2019

  Wielkość guza przed opracją byla tak szacowana po mammografi z kontrastem miał mieć 7cm, bo w usg widać bylo tylko 4,5cm. Więc wielkośc 7cm juz mnie nie zdziwiła prędzej to ze nie zadziałała totalnie hormonoterapia. A węzły cały czas w usg tez były czyste niby, ale 1cm to chyba nie 1mm zeby lekarze przeoczyli, dlatego mial byc wycięty tylko wartownik a tu przerzut, i przekoczenie torebki w drugim wezle a nie wartowniku. Co z tym COI!!!! jestem bardzo leczeniem tam rozczarowana. Radioterapie konsylium zapowiadalo ze bedzie ze wzgledu na ten rozmiar 7cm, ciekawa jestem chemi i decyzji czy bedzie. A co to jest ta komórkowość 30%? I jak wyliczyc z tych danych PEPI?

  cały wątek

 • 26-07-2019

  Wynik pooperacyjny mamy po ponad 6m hormonoterapii. Pomożecie w interpretacji bo czy to mozliwe, że są dwa raki? Akurat dr prowadzący mamę, nie dotarł do przychodni i wynik wydał inny lekarz mówiąc tylko, że bedzie operacja wezłow, a reszte to czekac na nastepną wiztę do swojego prowadzącego. Slabo to wygląda chyba hormonoterapia zupelnie nie zadziałała, i czy teraz podadzą chemie po docince? Wynik: Pierś prawa o wymiarach 16x13x6, usunięta bez dołu pachowego. W kwadracie górnym nieostro odgraniczony guz o wymiarach 6,1x2,5x7,5 cm.. Guz nacieka na okoloce zabrodawkową. Margines górny 1,5cm. Skóra na guzem nie zmieniona. W pozostałym miązszu pasma bialej miekkiej tkanki 1,5cm Brodawka spłaszczona. Komorkowość 30% Rak naciekający G2(3+3+1) Wieloogniskowość : nie Marginesy wolne od nacieku szerokośc najwęzszego 02,cm. Wezły: wartowniczy i dodatkowy,ocenione 2, w tym są z makroprzerzutami Srednica najwiekszego przerzutu 1cm, w wezle chlonnym dodatkowym przerzutz przekraczniem torebki i naciekaniem na taknaki tluszczowe na glebokosc ok 0,1 cm. Komentarz: W pobranych wycinkach utkanie raka naciekacjacego z cechami mogacymi odpowidac regresji pod podstacia wloknienia podscieliska i skupiska limfocytow. Zachowane komorki raka bez cech uszkodzenia. W terenie inwazji w okolicy zabrodawkowej kilka brodawczakow ponadto gruczalokowlokniak 0,3cm. uzupelnienie: Rak zrazikowy naciekajacy- klasyczny Odczyny: Ki-2%, e cadheryna (-)w raku zrazikowym i LCIS, (+)w DCIS W terenie inwazjiwidoczne nieliczne przerowy w rakiem przewodowym in situ (DCIS), nG3 oraz obszary z rakiem zrazikowym in situ (LCIS) obecnym takze w obrebie gruczolistosci. Proszę o komentarze, czuje się jakby cegla mi spadla na glowe.

  cały wątek