Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 30-11-2021

  Tomasz widzę że jesteś skarbnicą wiedzy na grupie. Nie będę już zadawać głupich pytań. Poczekam na wizytę. Ewentualnie po wizycie będę zasięgać wskazówek. Pozdrawiam

  cały wątek

 • 30-11-2021

  Tomasz dziękuję za odpowiedź. Będę prosić onkologa o skierowanie na mammografię. Zobaczymy co powie w poniedziałek. Jest szansa że to nie rak?

  cały wątek

 • 29-11-2021

  Tomasz co mogą oznaczać te zmiany hipoechogeniczne i mikrozwapnienia?

  cały wątek

 • 29-11-2021

  Witam serdecznie. Bardzo proszę o interpretację wyników usg. Troszkę napiszę o sobie. Mam 35 lat, karmilam piersią swoje dzieci. W rodzinie brak chorób nowotworowych. Ostatnimi czasy bolały mnie piersi szczególnie przed i po okresie, z naciskiem na lewą pierś co promieniowało ciągnięciem pod pachą. Badanie usg: Skutki o budowie tłuszczowo gruczołowej. W sutku lewym na godz 3 zmiana hipoechogeniczna o typie Fa o wym. 6x3 mm. Na godz. 9 zmiana litotorbielowata z pojedynczym i mikrozwapnieniami o wym. 9x3 mm - do biopsji. W sutku prawym na godz. 9 dwie zmiany hipoechogeniczne o typie Fa o wym. 9x3 mm i 7x2 mm. W dołach pachowych obustronnie drobne węzły chłonne, patologicznych węzłów chłonnych nie uwidoczniono. Wniosek : Birads 3. Wskazana konsultacja w Poradni Onkologicznej Jestem już umówiona na wizytę. Jaka biopsja? Cienki igłowa czy gruboigłowa? Bardzo się boję ????

  cały wątek