Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 27-03-2024

  Dzięki za podpowiedź, szczególnie jak to badanie zrobić. Zrobię prywatnie i już. Kwas moczowy mam dobry, nawet bardzo dobry w dole normy. Ogólnie bardzo dbam o to co jem, więc cukier powinnam mieć idealny. Będę drążyć temat i sprawdzę tę insulinę. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

  cały wątek

 • 27-03-2024

  Jeszcze raz dziękuję Ci za cenne rady. Na USG stłuszczenia nie widać. Co do metforminy, to rodzinna na razie poleciła ograniczyć cukier i białą mąkę. Cukru używam bardzo mało wręcz sporadycznie. Myślę, że metforminy na razie nie dostanę, choć poproszę o badanie poziomu insuliny. Jestem szczupła (60 kg przy wzroście 173cm.) , ogólnie trzymam dietę ze względu na usunięty pęcherzyk i kamicęPŻW. Otyłości brzusznej też nie mam, to rodzinna nic nie dała. Nie mam też tarczycy, usunięta rok temu, bo było podejrzenie raka, grupaV, okazał się gruczolak na szczęście. Jako, że hormony tarczycy mam uregulowane, a objawy typu szorstkie kolana, temperatura zazwyczaj 36.00 stopni i ten cukier tak niby nie najgorszy, no ale trochę, bodajże o 2 przekroczony, to chciałam się choć trochę wspomóc tą berberyną. Skoro Ty nie rekomendujesz, to będę cisnąć rodzinną o pogłębioną diagnostykę w kierunku być może zaczynającej się insulinnooporności. Staram się dmuchać na zimne, bo usunęłam profilaktycznie drugą pierś z powodu ADH, który jest obecnie objęty refundacją i pooperacyjne też znaleziono ADH, więc za chwilę miałabym pewnie raka drugiej piersi. Stąd poszukuję wszystkiego, co mogłoby zapobiec w przyszłości nawrotowi choroby. Strasznie mi jest przykro z powodu Anuk, zresztą każda śmierć Amazonki osobiście bardzo mnie dotyka. Bardzo Ci dziękuję, że cały czas trwasz tutaj i pomagasz.

  cały wątek

 • 27-03-2024

  Tomaszu dziękuję! Jak zawsze można na Ciebie liczyć. Pozdrawiam

  cały wątek

 • 26-03-2024

  Witam, dawno nic tu nie pisałam, ale zaglądałam, choć widzę, że gdyby nie Tomasz, to już dawno by całkiem zamarło. Ja też mam pytanie właśnie do Tomasza. Czy można, czy warto brać berberynę? Obecnie biorę Aromek i Aspirynę od onkologa. Robiłam badania 40+, a potem krzywą cukrową, no i leciutko cukier ponad normę po 2 godzinach. Lekarka określiła jako stan przed cukrzycowy. Dietę trzymam, a może warto włączyć tą berberynę? Onkologa pewnie spytam przy okazji wizyty. Bardzo ufam opinii Tomasza. Może przy okazji znajdzie się ktoś, kto stosuje, choć tutaj wątpię, patrząc na ruch na forum. Pozdrawiam ciepło.

  cały wątek

 • 13-10-2023

  Dziękuję

  cały wątek