Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 31-01-2023

  Ja w DCO od momentu wymacania guza przez 3 miesiące nie doczekałam się nawet konsylium, choć diagnostykę mi zrobiono. Był to 2021 rok więc Covid. Nie wiem, jak jest teraz z terminami, być może coś się poprawiło. Musicie tam pytać. Ja wówczas przeniosłam się do Zgorzelca(160 km. od Wrocławia niestety ) Tam jestem pod opieką onkologa dra Wolskiego, a operował mnie dr Gupta.

  cały wątek

 • 30-01-2023

  Ja nie mam. Wiem, że to duży ośrodek, słyszałam, że wg lekarzy dobry. Pytanie, jak tam z terminami. Ja się przenosiłam z DCO z Wrocławia do Zgorzelca. Czytałam gdzieś, że bardzo chwalony jest Białystok, że dobry i szybkie terminy. Sama osobiście go nie znam.WIM Warszawa i super dr Furga też prowadzą bardzo sprawnie leczenie. Nie mniej opinia zawsze jest subiektywna. Jednemu pasuje jedno drugiemu co innego.

  cały wątek

 • 28-01-2023

  Myślę, że trzeba zadzwonić do nowego ośrodka i o wszystko spytać, bo wiadomo co kraj, to obyczaj. Ja zgłosiłam się na wizytę w nowym ośrodku do onkologa, ponieważ nie jest potrzebne skierowanie. Ten lekarz wszystkie badania honorował, a kartą Dilo nie kazał się przejmować. Na poczekaniu zrobił konsylium z chirurgiem, zlecił jeszcze jedno badanie i z tym badaniem miałam wyznaczony termin operacji. W dniu operacji przyszła do mnie koordynatorka, w sprawie karty Dilo, która skontaktowała się z koordynatorką z poprzedniego ośrodka i ten nowy ośrodek już mnie oficjalnie przejął do leczenia. Po operacji miałam kolejne konsylium z chirurgiem i radiologiem. Takie jest moje doświadczenie, nie miałam żadnego problemu z przeniesieniem się z kartą Dilo, ponieważ karta idzie razem z pacjentem. Trzeba mieć wszystkie badania. Ja wszystkie miałam, gdy ktoś chciał jakieś, abym zostawiła do dokumentacji, to dawałam ksero. To taka drobna, ale istotna rzecz. A co do pytań, to ta grupa jest po to, aby się wspierać, także w razie jakichkolwiek wątpliwości, czy problemów służymy radą. Trzymam kciuki!

  cały wątek

 • 28-01-2023

  Witam wśród Amazonek. Tomasz bardzo szczegółowo odpisał na pytania. W mojej stopce są parametry mojego raka. Był bardzo podobny, choć oczywiście nie tali sam, opisano jako Luminalny A. Ja z racji poprzedniego zabiegu zmiany łagodnej i raczej małych piersi oraz z uwagi, że to lewa pierś, a nie chciałam serca naświetlać zdecydowałam się na mastektomię. Jeden lekarz umierał się przy oszczędzającej. Ja właśnie zmieniłam lekarza przede wszystkim na długie terminy. Zmieniłam lekarza i ośrodek leczenia. Nowy lekarz zrobił mastektomię, tym bardziej, że jak to określił położenie guza przy oszczędzającej niesie ryzyko niezachowania marginesów. Usunięte mam też węzły, bo wyglądały mocno podejrzanie, a ja nie chciałam procedury wartownika, choć to dobra metoda. Mój wybór był podyktowany względami psychicznymi. Wniosek jest taki, że zmienić lekarza można i kobieta ma prawo na decydowanie jak godzi się leczyć. Najlepiej skonsultować proponowane leczenie jeszcze z jakimś innym lekarzem, aby być pewnym, że leczenie będzie najbardziej optymalne dla pacjentki i będzie to wspólna decyzja lekarza i pacjentki.

  cały wątek

 • 15-01-2023

  Nie wiem. Na razie odstawiam Calperos, ale nadal będę brała D3. Wyniki mam zrobić w maju, to zobaczymy. Zawsze w grę wchodzą bisfofoniany. Muszę przed bisfofonianami usunąć torbiel w szczęce, ale teraz zajęłam się tarczycą, bo pilniejsza, a resztą zajmę się.....kiedyś.

  cały wątek