Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 24-11-2021

  W badaniu scyntygraficznym ukazały się liczne ogniska "gorące" w kręgosłupie piersiowym i ledzwiowym, w okolicach stawu krzyżowo - biodrowego lewego, k. łonowej prawej, szyjce kości biodrowej lewej oraz kilka w żebrach i kościach barku ;/ dużo tego i rozlazło się to cholerstwo..Mama dostała pierwszy wlew z kwasu zolendronowego, lekarz prowadząca twierdzi że, po tym kwasie " ładnie schodzą" takie zmiany. Dołączyła Mamie również Kisqali- mam nadzieje że, to wszystko pomoże... Ogólny stan Mamy jest dobry funkcjonuje tak samo jak przed chorobą, pocieszam się myślą że, do tej pory Mama na nic nie chorowała i że dzięki temu będzie dobrze reagować na leczenie. Powiedzcie mi proszę jeszcze jak oznaczane są markery nowotworowe na wynikach badań krwi bo nie mogę ich znaleźć a wiem że, miały byś oznaczane?

  cały wątek

 • 18-11-2021

  Dzień dobry, Panie Tomaszu, dziękuję za odp. już zaczęłam się martwić że, przestał Pan zaglądać na forum. Mama miała robioną scyntografię na podstawie której miała być radioterapia na kręgosłup, ale lekarz radiolog stwierdził że, nie ma takiej potrzeby w obecnej sytuacji- że zmiany są małe i ponoć się nawet zmniejszyły ale nie wiem czy obraz z TK może być dobrym porównaniem do scyntografi. Ogólnie Mama już po 2 opakowaniach Etruzilu mówi że, czuje się dobrze nawet lepiej niż przed chorobą?

  cały wątek

 • 21-10-2021

  Dzień dobry. Byłyśmy dziś na pierwszej wizycie w poradni chemioterapii. Pani doktor potwierdziła zmianę na kręgosłupie w TH8 i na wątrobie ( powiedziała ze są to małe zmiany). Zleciła scyntografie kości. Co do leczenia pozostawiła Etruzil i dodała 3 x Zamikos (pierwszy do podania 05.11.2021 r.). Tak się zastanawiam czy to wystarczające leczenie na początek ?

  cały wątek

 • 13-10-2021

  Mozesz próbować kontaktować się z profesorem mailowo- pwysocki@su.krakow.pl, nr telefonu 124247180. Profesor zawiesił wizyty prywatne, w szpitalu uniwersyteckim pewnie cięzko sie dostac, ale próbowac zawsze warto. Dziękuję bardzo za informację

  cały wątek

 • 09-10-2021

  Dziękuję za odpowiedz. Jaka jest szansa ze, zmiany w wątrobie to nie jest meta ? W usg jamy brzusznej zmiana wielkości 20mm opisana była jako zmiana hipoechogeniczna ( nietypowy naczyniak /inne do oceny w tK. Czy są jeszcze jakieś badania które pozwolą to dokładnie sprawdzic? W dokumentach doszukałam się zapisek po konsylium i o ile dobrze je rozszyfrowałam to plan leczenia jest taki : cykliby +IA oraz chyba biofosfoniany czy to dobre leczenie w przypadku mojej Mamy? Czy jest szansa po zastosowaniu tego leczenia do regresji zmian w wątrobie i kościach?

  cały wątek