Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 04-05-2022

  FA to gruczolakowłókniak czyli zmiana łagodna. Jednak lekarz nie był na 100 proc.pewny.

  cały wątek

 • 15-12-2019

  Trzeba by znać mechanizmy działania tych lekow. Zarówno xarelto, heparyna jak i acard mają generalnie zapobiegać zakrzepom. Działają pewno nieco inaczej. Z tego co wiem, np. na xarleto nie ma chyba skutecznego leku odwracającego jego działanie (w razie krwotoku) a na heparynę jest. Może na acard też.

  cały wątek

 • 15-12-2019

  Też nie umiem doradzić, co do Acardu. Moja mama na stałe przyjmuje xarelto i chyba 4 dni przed operacją miała go odstawić. W zamian dostała zastrzyki do brzucha z heparyny drobnocząsteczkowej. Nie martw się operacja! Na forum chyba nie ma osoby, która przeszła więcej chorób od mojej mamy (udar, zator płuc, zakrzepica żył głębokich, ma migotanie przedsionków i 77 lat) i przeszła mastektomię z badaniem śródoperacyjnym węzłów wartowniczych bez kompletnie żadnych komplikacji. Po ok.2 godzinach była z powrotem na swojej sali. Trzymajcie się!

  cały wątek

 • 18-01-2022

  Pisywała tu wnuczka chorej w wieku 80 lat, któa zachorowała na raka trójujemnego i miała chemioterapię. Parę razy była ratowana z powodu gorączki neutropenicznej, ale z tego co wiem- pacjentka żyje i ma się dobrze. Na pewno tak bywa. I to daje nadzieję. Jednak lekarze na konsylium zdecydowali inaczej. Onkolog prywatnie ich poparł. Mama również zdecydowanie nie chciała walczyć o forsowne leczenie. Jest po bardzo wielu przejściach zdrowotnych i boryka się nadal z wieloma. W zasadzie jesteśmy od lat w ciągłej diagnostyce. Poza typowymi dla wieku, mama ma podejrzenie choroby układowej. Jest po udarze, zatorze, zakrzepicy. Jeśli pojawią się potwierdzone przerzuty, oby nie, podejmiemy jakieś leczenie, o ile lekarze się zgodzą. Wtedy nie będzie nic do stracenia. Na ten moment zaplanujemy TK kontrolne. Pewno jakoś na przełomie lutego/marca. Na pewno odezwę się z wynikami. Rozumiem, Tomaszu, że jeśli zmiany nie wykażą progresji, to można raczej wykluczyć przerzuty lub raka pierwotnego? Gdyby stało się inaczej, będę bardzo wdzięczna za rady. Zawsze lepiej iść do lekarza z jakąś wiedzą, przygotowaniem.

  cały wątek

 • 18-01-2022

  P.S.w najnowszych wynikach niedodmy nie ma. Była w badaniu sprzed raka (ponad rok przed diagnozą), określona jako zmiany pozapalne.

  cały wątek