Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 24-05-2022

  Milka, w twoim przypadku wolałabym mastektomię, nawet wtedy, gdy guz się zmniejszy na tyle, żeby była oszczędzająca. Moja mama miała dwa guzy obok siebie w tym jeden z nich 4,5 cm. Lekarz był w 100% za mastektomia podobnie zresztą jak mama.

  cały wątek

 • 18-05-2022

  Witaj. Rak jest wysoce złośliwy (G.3) w trzystopniowej skali (od razu mówię nie martw się, bo dużo pań na forum miało raka G3). Rak jest hormonozależny i to dobra informacja więc będą antyhormony. Her jest ujemny czyli rak nie jest bardzo agresywny. Jest wysokie 90% ki i z tego względu prawdopodobnie będzie chemioterapia , pewnie w standardowym schemacie jaki ma większość chorych czyli 4 AC co 3tyg i 12 paklitakseli co tydzień. Nie napisałaś nic o wielkości guzka, a to ważna informacja. Skoro była biopsja węzła, to znaczy że w badaniach obrazowych był podejrzany, ale pamiętaj, że sporo osób ma zajęte węzły i cieszy się po leczeniu dobrym zdrowiem.

  cały wątek

 • 13-05-2022

  Aniu, szczęściem w nieszczęściu jest to, że rak śluzowy jest to rak o lepszych parametrach niż najczesciej występujący rak przewodowy czy zrazikowy. Rak jest wysoce hormonozależny z niskim ki i bez nadekspresji her czyli mniej agresywny. Węzły czyste w USG to dobry prognostyk. Faktycznie guz duży i trzeba go zmniejszyć i wydaje mi się, że w tym przypadku lepsza od chemii będzie hormonoterapia. Leczenie przedoperacyjne pomoże zmniejszyć guza i umożliwi operację która jest leczeniem kluczowym

  cały wątek

 • 02-05-2022

  Witaj. Ja też mam od trzech lat guzek do obserwacji że skalą birads 3. Skala ta oznacza, że USG najlepiej zrobić za pół roku i lekarz z dużym prawdopodobieństwem stwierdza, że to zmiana łagodna. Dobrze, że zapisałas się na mammografię, bo przy twojej budowie piersi będzie badaniem miarodajnym. Trzeba być dobrej myśli.

  cały wątek

 • 26-04-2022

  U nas z racji innych raków w rodzinie mama po zachorowaniu miała badanych bodajże 5 głównych genów odpowiedzialnych za raka piersi, ja jako córka miałam badany tylko BRCA1. Badania wyszły ujemne.

  cały wątek