Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 22-04-2021

  Witaj Kasiu. Odpowiedź co to tak naprawdę jest da dopiero wynik biopsji gruboigłowej i super, że mama już jest zapisana. Na pocieszenie dodam, że zmiana jest naprawdę malutka i nawet gdyby okazało się, że jest nieciekawie to została bardzo szybko wyłapana, a to dobrze wróży

  cały wątek

 • 22-04-2021

  Skala birads 4 (obojętnie z jaką literką) i wyżej to wskazania do biopsji. Ty masz birads 3 czyli kontrola za 6 miesięcy. Ja w wieku ok 25 lat miałam kiedyś torbiel z przegrodą ale była ona dużo większa przez to miałam zrobioną biopsję cienkoigłową, która wykazała, że to torbiel. Twoja zmiana jest malutka wobec czego postąpiłabym tak jak napisałam wyżej.

  cały wątek

 • 21-04-2021

  Na twoim miejscu skoro to nie zaufany radiolog robił badanie to dla własnej spokojności za 3 miesiące poszłabym jeszcze raz na USG tym razem do poleconego radiologa.

  cały wątek

 • 21-04-2021

  Wikikul. Na twoim miejscu wzięłabym skierowanie do poradni chorób piersi od lekarza pierwszego kontaktu. Wtedy zapisałabym się do poradni na fundusz i wtedy na podstawie twoich dotychczasowych wyników być może dostaniesz skierowanie na rezonans. Jest jeszcze druga opcja. Zapisałabym się na wizytę prywatną do onkologa który przyjmuje w poradni i spytalabym o możliwość otrzymania skierowania na rezonans na fundusz. Ta druga opcja u mnie zadziałała. Najpierw byłam na wizycie prywatnej, potem ten sam lekarz w poradni dał mi skierowanie na rezonans. Powodzenia

  cały wątek

 • 21-04-2021

  Witaj. Tak jak napisał Tomasz, birads 3 oznacza kontrolę za 6 miesięcy. W takim wypadku udałabym się po tym czasie na kontrolę z obecnym wynikiem USG, żeby radiolog mógł porównać zmianę.

  cały wątek