Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 23-06-2024

  Podejście lekarza mnie zdumiewa, młoda to nie może być rak.Tylko przy mnie na oddziale dziennej chemioterapii była dziewczyna 25 i 22 lata z rozpoznaniem nowotworu piersi. Co ciekawe u mnie w USG nie było widać guza bo mam gęste utkanie gruczołowe i mastopastyczne ( dużo torbieli )musiałam naprowadzać lekarza gdzie go wyczułam podczas USG. A co ciekawe na mammografi (choć powiedziała mi Pani od razu że moje piersi nie nie nadają się do tego typu badan) jak tylko przyłożyłam do aparatu a ona patrzyła na ekran...i co? I od razu mi mówi robiąc badanie że widzi guza, który ciężko był badany w USG i palpacyjnie tez, wiec ja tak jak p.Tomasz mówi robiła różne badania obrazowe bo one się uzupełniają. A to było moja pierwsza mammografia że względu na wiek.

  cały wątek

 • 21-06-2024

  Koleżanka ta która obudzili bo jej wyszło coś w kości udowej i do niej dzwonili dzis miała rezonans tej kości bo tak zarządzono. Pisała mi że trwał 1.5 h. Bo tam ma niejednoznaczne z pytajnikami co to jest, wiadomo że tam się znacznik gromadził że jakies aktywne metabolicznie obszary przebudowy osteoskletotyczno-litycznej w kości udowej prawej. I moje pytanie czy ten obszar jest charakterystyczny dla przerzutów w raku luminalny A ( ona miała ki 10 w węzłach, 8 w piersi) bo myślałam że w większości atakuje inne kości bliższe. Jest jeszcze jeden wątek że jej dziadek miał pierwotnego raka kości 40 lat temu ale nie wie jakiego. Trochę kobieta sie stresuje. Wysłała mi tylko wnioski bo ponoć opis tego PET jest na 3 strony i jest bardzo szczegółowy wszystko opisane ze zmianami zwyrodnieniowymi, z drobnymi urazami, skolioza nawet. No poprostu wszystko co widoczne więc ważne żeby robić badania tam gdzie dobrzy radiolodzy opisują. Ja w poniedziałek mam wizytę i zaczynam udział w programie tej hormonoterapi, więc wtedy podjadę po swoje wyniki bo skoro lekarka mówiła że tam nie ma niczego podejrzanego to się nie spieszę. Martwię się tylko to moja koleżanka a co jeszcze może być przyczyną takiego wyniku u niej?

  cały wątek

 • 21-06-2024

  Ja już po całych procedurach. Z uwagi na to że biorę udział w badaniu klinicznym to miałam i tak zleconego pet ct, całego ciała bo w badaniu klinicznym trzeba być bez przerzutów, powtórny rezonans głowy na 3 T urządzeniu bo tamten robiłam prywatnie na 1.5 T. Ten rezonans głowy był też z kontrastem. Wyników jeszcze nie odebrałam ale w poniedziałek rozmawiałam z lekarka bo mi koleżanka dzwoniła że są wyniki z PET bo jej dzwonili po 7 rano że coś tam wyszło nie tak. Więc dzwoniłam do lekarki i mi mówiła że wszystko jest ok, w środę były wyniki z rezonansu głowy więc też dzwoniłam i też mówiła że nic tam nie ma i że jest ok. Mówiła że czasami na niższej klasy urządzeniu coś opiszą a to jakaś wada anatomiczna np naczynia. Więc wiem tylko tyle że żadnych zmian podejrzanych onkologicznie nie mam tyle mi przekazała telefonicznie. Miałam jeszcze okulistę i kardiologa i wszystkie badania z tym związane bo to trzeba do programu i też wszystko ok, wiec się kwalifikuje bo spełniam normy. Także przebadali mnie od stóp do głów. Dodam że ja się leczę na oddziale w Krakowie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym gdzie ordynatorem jest pan profesor Wysocki i to on jest głównym badaczem tego programu klinicznego, więc myślę że wie co robi.

  cały wątek

 • 31-05-2024

  Panie Tomaszu pomocy!!! Przyszedł wynik rezonansu przepisze już jestem zestresowana. Dodam że był bez kontrastu bo robiłam prywatnie. Pojedyncze drobne pasmo wyższego sygnału zlokalizowanego na pograniczu czołowo-ciemieniowej prawej półkuli mózgu podkorowo długosci do 6 mm. W pozostałym zakresie nie uwidoczniono zmian ogniskowych w obrębie mózgowia. W obszarach DWI i mapach ADC nie stwierdza się ognisk o ograniczonej dyfuzji cząsteczek wody. W obszarach SWAN nie uwidoczniły sie niskosygnałowe depozyty pokrwotoczne hemosyderyny. W obrazach FIESTA nerw VII i VIII obustronnie niepogrubiały, bez widocznych patologicznych sygnałów. Układ komorowy nad i pod namiotowy nieposzerzony, nie przemieszczony, komory boczne symetryczne. Wodociąg mózgu i komora IV nieposzerzone W zakresie oczodołów zmian patologicznych nie uwidoczniono. Torbiel retencyjna w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej. W pozostałym zakresie zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Wnioski: pojedyncze niespecyficzne ognisko hiperintensywne na pograniczu czołowo- ciemieniowej prawej półkuli -demielinizacyjne? Innych zmian ogniskowych w obecnym badaniu nie uwidoczniono.

  cały wątek

 • 26-05-2024

  Nie podjęłam decyzji nie wiem co zrobić. Ostatnio też zaczęłam się czuć gorzej psychicznie przez te objawy z pamięcią, myśleniem i koncentracja. To zaczęło się od tego że zdarza mi się coś przekręcić albo powiedzieć coś innego niż zamierzałam i wtedy dostaje ataku lękowego że na pewno mam przerzuty w UON z tad te objawy i tak trwam w tym cyklu w związku z tym włączyla mi się silna nadwrażliwość na dźwięki, takie uczucie oszołomienia, nadwrażliwość na jasne światło, pobudzenie, silny lęk. Do tego rzeczywiście zaczęłam mieć problemy z myśleniem i pojawiły się odruchy wymiotne i czuję takie spięcia w głowie jakby mi ktoś na kilka sekund wyłączał świadomość, zawieszam sie i mam myśli że mam przerzuty do UON. Nie mam żadnych bólów czy zawrotów głowy jedynie dziś obudziłam się z lekkim bólem głowy, ale może to po tamoksyfenie i chwilę było fajnie bez reszty objawów. Boje się już wstać I to wszystko z dnia na dzień, spalabym cały dzien. Zamiast cieszyć się że zakończyłam leczenie 2 tygodnie temu to czuje się jak wrak psychiczny. Mój mąż mówi że normalnie się ze mną rozmawia ze to moje odczucia subiektywne. Zrobiłam prywatnie rezonans głowy bez kontrastu ale na opis muszę czekać do 4 czerwca, rozumiem że onkolog nie będzie umiała odczytać płytę, bo płytę dostałam od razu. Moje pytanie jaka jest możliwość wiem że rak jest nieprzewidywalny ale statystycznie że rak luminalny A z ki 18 może się udać do układu nerwowego mając resztę czysta?

  cały wątek