Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 12-06-2021

  Trochę mnie wystraszyliście. Na konsylium byli naprawdę dobrzy lekarze pracujący w DCO we Wrocławiu. Jestem już na takim etapie że chce im ufać. Pamietam że mówili iż w moim przypadku taki margines wystarczy.

  cały wątek

 • 11-06-2021

  Tzn gdyby bez zachowanych marginesów i tylko radioterapia. Z tymi marginesami to się gubię. Wybarwiły się trzy węzły wiec wycięli, później radioterapia i hormonoterapia.

  cały wątek

 • 11-06-2021

  Nie wiem czy dobrze rozumiem ale margines dolny i itd że brak możliwości oceny to może być że właściwie nie ma marginesu. Dopytaj i jeżeli to bym wolała dociąć i radio. Niby wszystko masz super bo Gtylko jeden, hormonozależnośc super ale ja bym nie ryzykowała. Ale nie ryzykowała z czym ?

  cały wątek

 • 11-06-2021

  Trzeba pytać kier laboratorium his-pat pod określeniem "brak możliwości oceny". Bezpieczny margines to c najmniej 2 mm wolne od nacieku choroby. Duża rola antyhormonów. Jest i duża intensywność i 100% zależność. Duże korzyści z antyhormonów. Brak Ki67, ale patrząc na inne dane można z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością uznać, że jest poniżej 15%. Panie Tomaszu Ki 67 3%

  cały wątek

 • 11-06-2021

  Kochani nie wiem jakim cudem wkleił mi się tu stary post! Jestem już po usunięciu węzłów. Usunęli trzy węzły wartownicze, lekarz powiedział że tak na oko nie powinno być nic złego bo wyglądały ładnie i były miękkie ale wiadomo, trzeba czekać na wyniki. No ja właśnie nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi marginesami. Bo mam takie pomieszane te opisy DCIS NG1 - dominujący In situ -90% średnica 70 mm Marginesy wolne od DCIS : górny 1 mm dolny 1 mm przyśrodkowy 9 mm boczny 1 mm tylny 1 mm przedni 1 mm Rak inwazyjny bez specjalnego typu(NST) stopień złośliwości G1 Marginesy wolne od utkania inwazyjnego tylny 13 mm przedni 1,5 mm Uwagi: e- cadheryna(+) SMA(-) p63 (-) CK5 /6 (+) w DCIS mat nr 1 margines przedni bez nacieku raka -rozproszone mikrozwapnienia widoczne w ogniskach DCIS - marginesy w raku inwazyjnym :górny, dolny, przyśrodkowy, boczny -brak możliwości oceny.

  cały wątek