Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 19-08-2022

  Czyli jest tak, jak pisałem 14 sierpnia- chemioterapia zbędna. Dobrze się stało, że jej nie przepisali, bo dałoby to więcej, dużo więcej kosztów niż korzyści. Trzeba się trzymać antyhormonów II linii leczenia (I.A.) plus kwas zolendronowy. No i wykonywać zalecone badania kontrolne. Dokładnie, Pana opinia była dla mnie bardzo ważna przed wizytą u onkologa i radiologa, bo na tych wizytach /niezależnych od siebie/ dostałam potwierdzenie Pana wskazań. Jestem wdzięczna i jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam...

  cały wątek

 • 19-08-2022

  Oczywiście, że skonsultowałam to z innym onkologiem i dlatego też tutaj poprosiłam o opinię. To jest zbyt poważna sprawa, żebym mogła podjąć taką decyzję sama. Wcześniej też szukałam informacji w internecie, czytałam opracowania naukowe, więc też byłam trochę przygotowana. Z doświadczeń innych osób wiem, że trzeba też samemu szukać rozwiązań i opinii, a nie polegać na opinii tylko jednego lekarza. Wydaje mi się, że radioterapia jest bardziej zasadna w moim przypadku, choć myślałam ,że mnie ominie, no ale tu akurat 2 lekarzy dało takie zalecenie, więc to mnie przekonuje.

  cały wątek

 • 18-08-2022

  Witam, jestem po wizycie u onkologa i radiologa. Onkolog przepisała mi Etruzil i zaproponowała chemię, ale na chemię się nie zdecydowałam, więc dostałam jeszcze skierowanie do radiologa na konsultację w sprawie ew. radioterapii. Oprócz tego będę miała wlew kwasu zolendronowego i tomografię z kontrastem jamy brzusznej oraz klatki piersiowej. Radiolog zdecydował o radioterapii. Tak wygląda na tą chwilę mój plan leczenia, o ile oczywiście wynik z tomografii mi nie zamiesza / mam nadzieję, że nie/. Dziękuję za uwagę i za pomoc w rozszyfrowaniu wyników. A może moja historia też komuś się przyda.

  cały wątek

 • 14-08-2022

  I.A. nie są inhibitorami CDK4/6 Powodują hipoestrogenizm, który działa leczniczo na raka hormonozaleznego. Warto pamiętać o zapobiegawczych wlewach kwasu zolendronowego (jeden wlew co 3-6 miesięcy). Pozwoli to uniknąć dużego rzeszotowienia kości i samozłamań kręgosłupa. Przy 1 zajętym węźle chemioterapia jest zbędna. Rozumiem, idę we wtorek do onkologa i jestem ciekawa, co mi zaproponuje. Jeszcze raz pięknie dziękuję...

  cały wątek

 • 14-08-2022

  Dziękuję Panie Tomaszu za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, czy IA to są inhibitory CDK4/6 ? A odnośnie wycinki węzłów, to tak, jak napisałam wcześniej - miałam usunięte /było 20 -to chyba wszystkie/ i 1 był z przerzutem. Miesiączki nie mam od 10 lat. Pozdrawiam.

  cały wątek