Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 30-01-2019

  No to świetnie cieszę się bardzo, w sensie, że operacja wraz zrekonstrukcją. Pozdrawiam i zdrówka życzę

  cały wątek

 • 30-01-2019

  Katarzynko ja od siebie dodam tyle: Forsują silne leczenie bo jesteś młoda więc walą z armaty do rakola i dobrze. Ja ze swojej strony powiem Ci tak - ta chemia Cię nie zabije, zabije raka. Jak wspomniał pan Tomasz swędzenie, ból normalka bo oznacza to że trafili z leczeniem. Co do usuwania piersi - dla mnie mastektomia była straszna dlatego z ulgą przyjełam propozycję operacji oszczędzającej. Może to się wydać trywialne, lub być oznaką próżności ale perspektywa bycia bez piersi była dla mnie nie do zniesienia. Twór rak to NST czyli no special type - jeden z popularniejszych. Nie wiem, czy już Ci powiedzieli jaką operację przeprowadzą?

  cały wątek

 • 30-01-2019

  No więc powiem tak odnośnie różnych lekarzy. Ja w powiatowym szpitalu po zrobieniu USG usłyszałam od pani dr, że zmiana jej się nie podoba. Onkolog, do którego poszłam na pierwszą wizytę (z tym usg ) swtierdził, że najprawdopodobniej nic wielkiego - jakiś gruczolakowłókniak. Natomiast chirurg onkolog (do którego skierował mnie pierwszy onkolog) of razu mówił że to mu się nie podoba. Zależy na kogo trafisz. Czekaj na wyniki.

  cały wątek

 • 27-01-2019

  Kochanie tylko 30% zmian w piersiach to nowotwory. Pollik dobrze gada. Zanim zaczniesz panikować spokojnie poczekaj. Możesz udać się na ponowne usg (do innego gabinetu) żeby mieć pewność. Gdyby zmiana była podejrzana BIRADS miałabyś od 4 w górę. I odnośnie nieostrego obrysu - u mnie była zmiana lita z pięknym obrysem nie zmieniło to faktu że raczysko. I urosło dziadostwo w pół roku - 2,5cm - nie jestem jakaś systematyczna w badaniach ale takiego twardziocha nie szło przegapić, czy to podczas mycia, czy samobadania. Między bajki wsadź teorię o tym, że młode kobiety nie chorują, trochę starsza byłam od Ciebie jak zachorowałam ale jednak wszyscy przechylali głowę "oj taka młoda" Jeśli trafisz na lekarza, który Ci powie że młode koobiety nie chorują to zwiewaj i szukaj innego, który nie będzie wróżył choroby z fusów twojej kawy lub herbaty ale na podstawie wyników Twoich badań. Trochę źle się do tematu zabrałaś, nie szukaj raka dopóki ktoś Ci nie powie że go masz W co szczerze wątpię. Mammografii faktycznie młodym kobietom nie robią a to dlatego, że nasze utkanie piersi jest zbyt gęste, przez co samo badanie jest dość mało miarodajne. Nie przejmuj się mammografia to nic przyjemnego. Miałam robioną po stwierdzeniu raka - blech. Głowa do góry a w googlach to szukaj ciekawych przepisów na jedzonko a nie raka Nic Ci nie da googlanie raka - jest go tyle rodzajów i tyle ścieżek leczenia że głowa Cię rozboli.

  cały wątek

 • 22-01-2019

  Wszyscy są zgodni co do jednego: żadnych grejpfrutów

  cały wątek