Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 30-06-2022

  Al_la dziękuję za na nutkę optymizmu Panie Tomaszu jutro będę miał przed sobą pełną dokumentację, to przedstawię ją Panu na privie jeśli można.

  cały wątek

 • 30-06-2022

  Panie Tomaszu mam pytanie precyzujące. Wspomniał Pan o 3 cyklach, a ja pisałem o 3 wlewach (w sensie, że były 3 podłączenia do żył). Czy cykl to jest to samo co wlew? Pierwsze podłączenie do żył (tak to nazwę) było 6 czerwca, potem 13 czerwca i 20 czerwca. Chyba, że cykl to jest czas podania leków wraz z odpoczynkiem? Czyli 3 wlewy to 3 cykle?

  cały wątek

 • 30-06-2022

  O to chociaż nutka optymizmu w tej całej złej sytuacji jeśli chodzi o HER2 na minusie oraz potencjał zaproponowanego leczenia Były już 3 wlewy i przed 4 wykonano usg. Wyszło, że guz w piersi zmniejszył się o okolo 1 cm (niestety wyjściowo był duży - około 5,2 cm). Również niestety w węzłach pachowych były już przerzuty - po 3 wlewach trochę się zmniejszyły, ale mniej niż ten w piersiach. Czy to oznacza, że nie są chemiooporne czy że jednak są? Po jakim czasie mogą nastąpić efekty wlewów w postaci zmniejszenia guzów - po pierwszym wlewie, po trzecim czy po każdym mogą? Czy one mogą się jeszcze zmniejszać po kolejnych wlewach czy to już koniec zmian? Przepraszam za być może głupie pytania, ale jestem laikiem w tych kwestiach. Co do AR to faktycznie warte zainteresowania w takim razie. Informacja o AR zapewne przydatna jest w leczeniu? Gdzie można wykonać takie badanie AR (jesteśmy z Warszawy)? Wiadomo jaki rząd kosztu?

  cały wątek

 • 30-06-2022

  Istotny jest receptor AR. W guzach określanych jako potrójnie ujemne (HER2, PgR, ER wszystko minus) mogą być dodatnie receptory AR. Ich obecność poprawia rokowanie i w nich jest niższa złośliwość i tempo wzrostu. Dziękuję. Niestety, ale w opisie nie ma nawet wzmianki o AR, więc pewnie wychodzi na to, że go nie ma. HER2, PgR i ER wszystko na 0. A lepiej jak jest wszystko ujemne, czy np. lepiej jakby HER2 był na plusie? Bo o takim trójujemnym też chyba gdzieś czytałem. Została podana pierwsza chemia - opis: I kurs Doba 1 chth Carboplatyna + PXL. Potem dwie chemie słabsze (ale teraz nie wiem czy to samo tylko mniej, czy coś innego i dlatego słabsza). Ma być podawana co tydzień, z tymże lekarz powiedziała, że pierwsza bardzo mocna, a potem dwie słabsze i znów mocna i dwie słabsze itd. Nie do końca wiem co to znaczy. Robi się tak?

  cały wątek

 • 29-06-2022

  Dziękuję za odpowiedź Tak wiem, że to mniejsza złośliwość, tylko jak widać jest to rzadko spotykane w potrójnie ujemnym. A czy to G2 mówi coś o podtypie raka potrójnie ujemnego? Dopiero z tego wątku dowiedziałem się, że jest coś takiego.

  cały wątek