Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 17-11-2017

  Tak mi klarowała onkolog , po tym gdy mój ortopeda zobaczył zalecenie przyjmowania Zomety natychmiast skierował mnie na scyntygrafię kości . Scyntygrafię oczywiście wykonałam , i wyszło ,ze nie ma przerzutów, ze czysto. Jako że mam osteopenię (czy jakoś tak ) to ta Zometa ma mnie ustrzec przed osteoporozą ale może pozbawić mnie szczęki Co będzie to będzie niewielki mam na to wpływ. Mogę jedynie marzyć, że pójdzie jak po maśle. Dziękuję Tomasz za zainteresowanie i objaśnienia pomogły mi bardziej zrozumieć z czym mam te wszystkie oznaczenia jeść.

  cały wątek

 • 17-11-2017

  Witam wszystkie amazonki tu zadomowione i wpraszam się do kompani Przeczytałam cały wątek od deski do deski, przy pierwszych postach popłakałam się. Dalej było już weselej a czasami nawet rubasznie, wiało z każdej strony optymizmem , który i mi sie udzielał. Gdy dotarłam do ostatnich postów łzy lały mi sie strumieniami a szloch zaciskał krtań. Jestem jak tu się powszechnie określa świeżynką i może z tego powodu tyle emocji . Pani magento życzę z całego serca żeby Pani wygrała tę walkę

  cały wątek

 • 17-11-2017

  mnie też nie gra , przepiszę ci dokładnie diagnozę z takiego Nachsorge Kalender każda pacjentka taki dostaje MaCa recht oben aussen: T2 iNO Stance NST,ER90%,Pgr70% Her2neu neg.Ki67:2% OP am 22,03.2017 Histologie, Mamma rechts oben außen Mäßig differenziertes, invasives Karzinom. duktaler Typ/ NST vom 1,4 cm Größe. Geringe intratumorale DCIS-Komponente, intermediärer Grad mit Nekrosen. Tumorfreie Resektionsränder, minimaler Abstand nach Kaudal 0,2 cm, übrige mindestens 0,5cm . Sentinel-Lymphknoten rechte Axilla: Sieben tumorfreie Lymphknoten. TNM- Klassifikation (8 Auflage 2017 ): pT1c,pNO (0/7), G2,RO, Östrogenrezeptor Positiv (100%) Progesteronrezeptor (20%), HER2- Immunhistochemie: Negativ (Score 0), Proliferationsindex (Ki-67 )ca. 15-20% Konsensbeschluss Histologie: EPclin high risk mit 36 Empfehlung: CTX mit 4xEC und 12x Paclitaxel RTX der Mamma rechts , Al für 5 Jahre Zometa adjuvant, regelmäßige Nachsorge To Al to pewnie ten lek hormonalny , ja mam przepisane Letrozol SUN a Zometa co 6 miesięcy wlew przez 3 lata z taką diagnozą się obnoszę po wszystkich doktorach. Najbardziej jestem zawiedziona diagnozą z mammografii tam wszystko było na różowo i z uśmiechem takie ,,Teresa nic się nie stało,, Bez strachu poleciałam na tę operację a po niej łup bez łeb i nawet przepraszam nie usłyszałam. Czy to możliwe że sama biopsja mogła tego raka połechtać i się gad rozbrykał czy może raczej jakieś przekłamanie

  cały wątek

 • 17-11-2017

  Najpierw dostałam Ampho-moronal w tabletkach do ssania , potem Ampho-moronal w tabletkach do łykania nie pomogło. Teraz łykam Diflucan saft ohyda ledwo mogę to świństwo przełknąć, jednak muszę przyznać ,że coś drgnęło , mam nadzieję ,że i tym razem wygram . AAAA właśnie powiedz mi Tomaszu czy faktycznie nie wolno mi leczyć zęba w czasie naświetlań , zapytałam radiologa , bo dentysta sobie życzył, a tem odpowiedział ,że mam czekać na zakończenie naświetlań , a ja muszę po radioterapii przyjąć Zometę , a nie dostanę jej jeśli dentysta nie podpisze kwita. Jakieś to dla mnie dziwne jest. Dopisuję , bo przeczytałam o witaminach z gr. B te przyjmowałam cały czas nie tylko w diecie ale i w tabletkach szczególnie dużo było tej wit B6 aż wkońcu onkolog kazała mi przerwać łykanie tabletek i pozostać przy diecie tylko. Po za tym na początku roku zanim zdiagnozowano u mnie raka wybrałam profilaktycznie serię zastrzyków z witaminami z gr B takie tu są zwyczaje moja kasa płaci duże pieniądze na profilaktykę a mój lekarz sumiennie wykorzystuje tą sytuacje dla doba mojego, tak mi się wydaje. Zatem niedobór tej witaminy raczej nie wchodzi w grę po prostu dwa ostatnie taksole położyły mnie na łopatki i wstać nie mogę. Nie mniej jednak ja sobie łyknę na wszelki wypadek po kryjomu tych witamin , przecież mnie nie zabiją.

  cały wątek

 • 16-11-2017

  Witam się z każdym kto tu zajrzy bardzo serdecznie. Dawno nic nie pisałam, zaglądałam tylko by wyczytać jak sobie pomóc w niedoli. Chemia zakończona, i muszę przyznać , że czerwona potraktowała mnie przyjaźnie, lecz biała po prostu mnie znokautowała. Mimo, że jest już 5 tygodni od ostatniej nadal nie mogę się podnieść. Od tygodnia mam naświetlania i słabo się widzę. Grzyb zawalił mi cały język walczę już 3 tydzień dopiero po zmianie leku coś się zaczęło dziać, znaczy mogę coś niecoś zjeść. Przyjęcie Zomety pod znakiem zapytania, bo stomatolog na razie leczy mi ropnie w dziąsłach 2 zęby do leczenia a radiolog mówi by zaczekać do końca naświetlań, 7 tygodni to kawałek czasu. Po naświetlaniu ręka boli , ale zmian na skórze nie zauważam , na razie radiolog nie każe niczym smarować ani pudrować. Włoski zaczęły pięknie odrastać ale ja jeszcze je zgalam bo są takie mięciutkie jak u niemowlaka. Rzęsy i brwi też kiełkują w lusterku powiększającym wypatrzyłam.

  cały wątek