Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 26-01-2023

  W razie operacji BCT zawsze jest radioterapia. A przecież Ty sama się zgodziłaś na BCT. Jeśli chodzi o obciążenie ustroju to radioterapia jest zdecydowanie mniejszym obciążeniem niż chemioterapia.

  cały wątek

 • 26-01-2023

  Rak rządzi się swoimi prawami i ma w nosie nasze życzenia. Przy takiej wielkości guzie należałoby zacząć leczenie od chemioterapii. Aby oczyścić przedpole do operacji. Jeśli tego nie zrobiono, nie sprawdzono stanu węzłów i konieczna jest reoperacja to wyjścia są dwa. Albo możliwie prędko antyhormony i bardzo skrupulatne leczenie nimi co najmniej 10 lat. Albo chemioterapia i po niej antyhormony.

  cały wątek

 • 26-01-2023

  Radioterapia 2 - 3 tygodnie po operacji. Z tego wszystkiego najszybsze to antyhormony. Operacja węzłów kolejna. Stąd Twoja kolejność i plan leczenia nie szły optymalnie. Zwłaszcza nieprzeprowadzenia pełnej limfadektomii za pierwszym razem. Gdy niepokój w okolicy był, a guz duży- więc ryzyko lokalnego rozprzestrzenia się jest wyraźne.

  cały wątek

 • 25-01-2023

  Tomasz, lekarz w ogóle nie proponował mi jeszcze terapi antyhormonalnej. Nic o tym nie wspominał. Co do operacji mam już termin na 1 lutego. A jeżeli chodzi o chemioterpie to lekarz powiedział, że chemioterpia będzie bo wystarczy, że jest jeden przerzut do węzła. Przerzut do jednego węzła o niczym nie świadczy. Guz był duży, stąd ja na samym początku mówiłem o chemioterapii ale odnośnie zmniejszenia rozmiarów guza. Teraz guza nie ma. Nie wiem na co bym się zdecydował. Chyba-antyhormony na już, operacja węzłów, i w razie ponad 4 zmienionych przerzutów węzłów-odstąpienie od antyhormonow do momentu zakończenia chemioterapii.

  cały wątek

 • 25-01-2023

  Średnica 2-5 cm (tumor), N1 to do 4 zajętych przerzutów węzłów.

  cały wątek