Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 02-04-2020

  Co myślisz o niepowodzeniu w leczeniu dawką wg CHPL, wyszło 5100mg/dobę, bo chora jest wysoka i duża. Po 2 cyklach i dodatkowym tygodniu przerwy w leku, próby wątrobowe 2xGGN i 3 nowe mikrozmiany w wątrobie. To progresja prawda? Czy ktoś próbował radio/chemio/termo embolizacji w tej sytuacji?

  cały wątek

 • 02-04-2020

  Dzień dobry, nowe drobne przerzuty do wątroby podczas leczenia capecytabiną. Począek leczenia luty 2020 z powodu przerzutów luminalnego raka piersi typu A do wątroby. 1 mała zmian 23 mm +przerzuty do kości. Dawka 5150 mg na dobę - zgodnie z CHPL, chora jest duża. Niestety po 2 cyklach w czasie dodatkowej przerwy w leku próby wątrobowe jeszcze się pogorszyły. Nie dramatycznie, ale jednak. USG pokazało 3 nowe małe ogniska meta. Proszę dajcie znać, czy to oznacza że leczenie nie działa, czy jednak działa bo jedna ze zmian się zmniejszyła do 15 mm. Lekarz wykluczał embolizację, bo uważa, że trzeba działać systemowo na wszystko. Natomiast teraz zmiany są...4. Dawajcie znaki. Czym to leczyć dalej? Acha! Chora po leczeniu Kisqali (rybocyklib) zakończonym po 3 miesiącach fiaskiem.

  cały wątek

 • 02-04-2020

  Dzień dobry, proszę o pomoc. Młoda chora z rakiem luminalnym A. Od 2 miesięcy capecytabina w końskiej dace wg CHPL, czyl 5150 mg na dobę. Dawka przeliczona na m2 bo chora jest duża. Dobre samopoczucie, a nawet bark zespołu stopa-ręka dzięki dobrej profilaktyce - chętnie podsunę jak i co działa - . Natomiast mimo dodatkowej przerwy w leku - 2 tygodni zamiast 1 , wzrosły próby watrobowe do 2x GGN. Bilirubina 2,07. USG w trybie cito pokazłao, że 1 zmiana w wątrobie z 23 mm zmalała do 15mm natomiast są 3 nowe: 15 i 10 mm. Czy któraś z Was też tak miała? Czy to znaczy, że leczenie nie działa? Chora leczy się u wybitnej onkolożki, która nie jest zwolenniczką terapii metronomicznej ani embolizacji 1 zmiany...Teraz są 4. w ciągu 2 miesięcy od zaczęcia leczenia capecytabiną. Bede wdzięczna z każdą sugestię.

  cały wątek