Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 03-04-2013

  Cześć jestem po biopsji BAG - wynik to Ca intraductale (low grade) i czekam na operację. Czy któraś z was miała sytuację, że wynik his-pat całej usuniętej zmiany był inny niż wynik z biopsji gruboigłowej? Bardzo się tego boję.

  cały wątek

 • 07-12-2014

  Witam i ja. Mam 44 lata - od 1,5 roku po mastektomii i na forum. Mieszkam w Poznaniu na Naramowicach. Leczę się w WCO. Mam kochającą rodzinę i 2 psy. Gdyby któraś z was potrzebowała darmowego noclegu w Poznaniu to zapraszam do siebie

  cały wątek

 • 04-11-2014

  Alicja, przede wszystkim nie martw się na zapas. Miałam podobne wyniki MRI i USG - ostatecznie wyszły rozległe zmiany dysplastyczne, które można uznać za stan przedrakowy. Musisz to do końca wyjaśnić i to jak najszybciej, bo diagnostyka obrazowa nie jest metodą dającą ostateczną odpowiedź z czym mamy do czynienia. W opisie masz zmianę opisaną jako TU benign (TU czyli tumor - guz łagodny), ale jedynie pełne badanie histo-pat daje 100% pewność. Ja mogę ci polecić jedynie świetnych lekarzy w Poznaniu.

  cały wątek

 • 28-10-2014

  Madziu badania obrazowe nigdy nie dają 100% pewności. Dają zarówno wyniki fałszywie pozytywne jak i fałszywie negatywne. Różna jest również jakość aparatów USG, nie mówiąc już o doświadczeniu radiologa - ocena zmian i ich wielkości może się więc różnić. Nie wiem ile masz lat, ale ja bym tę zmianę usunęła. Nawet jeśli jest to zmiana łagodna nigdy nie wiesz czy w którymś momencie nie zacznie się coś dziać. Tylko pełne badanie histopatologiczne daje pewną odpowiedź z czym mamy do czynienia. U mnie BACC nie wykazało komórek nowotworowych (tylko włókniaka), BAG wykazało raka in situ (nieinwazyjnego), a ostateczny wynik his-pat po operacji wykazał zmiany dysplastyczne z atypią, co można zaklasyfikować jako stan przedrakowy. Wcześniej robiłam kilka USG, rezonans, mammografię i za każdym razem słyszałam inne rozpoznanie od BIRADS 1 do BIRADS 4b... Kosztowało to mnie wiele nieprzespanych nocy, więc dobrze Cie rozumiem. Trzymam kciuki i wierzę że zmiana okaże się ostatecznie łagodna.

  cały wątek

 • 28-10-2014

  nawet przy radykalnej operacji, jeśli komórki nowotworowe wykryte zostaną w węzłach chłonnych - może być radioterapia

  cały wątek