Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 08-06-2022

  Bardzo dziękuję Tomaszu za każdą podpowiedź!

  cały wątek

 • 07-06-2022

  Dziubas piszesz o tym co powiedział mi onkolog tak?

  cały wątek

 • 07-06-2022

  Tomaszu czyli uważasz, żeby szukać u innych onkologów porady? Pomimo mammografii? Dodam że na USG u pierwszego radiologa który znalazł węzeł w piersi również nie widział nic podejrzanego w węzłach pod pachami

  cały wątek

 • 02-06-2022

  Chciałam podsumować bo może to być pomocne dla kogoś. Przed wizytą u onkologa zrobiłam mammografię, która wskazała BRIDAS 2. Onkolog na USG zmianę (w sumie stwierdził, że to na pewno węzeł i ma wielkość 10x6x4mm) jest do kontroli za pół roku NIE WCZEŚNIEJ, dał skalę BRIDAS 3. Pokazał mi na USG, że mam pod każdą pachą również po jednym takim większym węźle ale kompletnie nic się tam nie dzieje, że to mogą być stany zapalne po karmieniu lub przez golenie i antyperspiranty. Dodał też, że dzięki temu, że zrobiłam mammografię mogę być na prawdę spokojna bo mamy obraz z dwóch niezależnych źródeł i oba są ok, a węzeł znajduje się na samym pograniczu piersi i pachy więc to może tym bardziej dotyczyć golenia/antyperspirantów. Mimo wszystko nie jestem w 100% uspokojona i mam zamiar badanie powtórzyć po 3 miesiącach ale warto na tym przykładzie pokazać, że tak jak mówi Pan Tomasz, do onkologa lepiej wybrać się już z dodatkowym wynikiem badań obrazowych.

  cały wątek

 • 09-05-2022

  Aha jeśli chodzi o mamę to niestety nie wiem jak było i nie mam się już jak dowiedzieć. Ale u mamy wiem, że trzy lata przed tym jak stwierdzili raka wyszła jej ta torbiel i była określana jako bridas 3, niestety te wyniki znalazłam po jej śmierci więc już nie miałam jak poznać szczegółów.

  cały wątek