Avatar

Przebieg choroby

Mama guza wyczuła w grudniu 2015 roku, od razu pognała na usg piersi, a stamtąd dostała skierowanie prosto na onkologię w Częstochowie. Przez niekompetencję lekarza onkologa z Częstochowy (onkolog z "parkitki", nie będę podawać jego danych) mama została zdiagnozowana  dopiero w czerwcu 2016 roku. Przez pół roku twierdzono, że to niegroźna torbiel wykonując biopsję cienkoigłową, do której materiał pobierany był ze środka torbieli. Po drugiej takiej biopsji kazano wrócić za ROK(!!!!!!) do kontroli, mama pewnie by już nie żyła. Dopiero wciąż rosnąca torbiel, a z nią węzły zaważyły na decyzji aby zrobić biopsję gruboigłową. Mama zachorowała mając niecałe 50 lat.

 

Rak G3 razem z zajętymi 2ma węzłami

Er 75%

Pr -

Her2 -

Ki 67 (u mamy było sprawdzane 3 razy):

Pierwsza biopsja gruboiglowa 75%

Druga biopsja gruboiglowa 40%

Badanie po wycięciu piersi 40%

Szybko udało nam się załatwić przeniesienie do CO w Gliwicach.

 

W lipcu mama rozpoczęła chemioterapię od 4xAC a następnie 12xtaksany. W trakcie leczenia zrobiła się rana na zewnątrz z której do końca wyciekał płyn który zbierał się w torbieli, na szczęście w nim nie było komórek rakowych.

 

Nastepnie zrobiono tygodniową radioterapię paliatywną aby zabliźnić tą dziurę. Dzięki temu że ciało zareagowało dobrze rozpoczęto normalną 5cio tygodniową radioterapię (piszę normalną ponieważ jeszcze nie znam dokładnych terminów).

 

23.06.2017

mama przeszła radykalną mastektomię, a z wyników wyszło, że są zajęte 4 węzły w tym jeden z przekroczeniem torebki.

 

Co dalej czas pokaże ale ja dla mamy zrobię co w mojej mocy. Będę o nią zawsze walczyć.

---------

02.2018r.

Na dzień dzisiejszy mamusia zdrowa, niestety powiklania wynikające z radioterapii przed mastektomią skutkują dalszym brakiem zagojenia się rany (zrobiła się martwica, którą było trzeba usunąć). Na szczęście lekarze z tygodnia na tydzień mówią że jest już coraz lepiej :)

------

25.04.2018r.

Z dnia na dzień przerzuty do wątroby i pluc...

------

30.09.2018r.

Mamusia odeszla...

Lekarze:

Krystyna Trela