Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 25-03-2021

  Gdyby nie to forum, to bym zwariowała do reszty. Dziękuję Wam za każde słowo. Udało mi się prywatnie umówić wizytę do innego lekarza, szczęśliwie jeszcze na dziś.

  cały wątek

 • 25-03-2021

  Hej ponownie, może ktoś miał taką sytuację, że na jednym badaniu USG (prywatnie) lekarz oznaczył zmianę jako BIRADS 4 z koniecznością wykonania boosji gruboigłowej, a na badaniu na NFZ (CO Warszawa) radiolog oznaczył tę samą zmianę jakoś BIRADS 2? Wracam właśnie z wizyty w CO i jestem przerażona. Miałam umówioną wizytę u dr Nagadowskiej, jednak została wezwana na oddział i na zastępstwo przyszedł inny lekarz. Wyśmiał mnie za kartę DILO oraz uznał, ze moje usg jest na pewno przesadzone, bo jestem młoda. Powiedział, ze oni już wewnętrznie sobie zweryfikują skale BIRADS, a mój lekarz na pewno specjalnie wpisał BIRADS 4, żeby wyłudzić biopsję. Oczywiście na usg, które trwało 30 sekund pani radiolog powiedziała, ze zmiana jest, jest duża, ale że jeśli doktor od razu nie dał skierowania na biopsję, to taka jest jego decyzja... Wróciłam do gabinetu i usłyszałam, że mam być cicho i nie gadać i nie przychodzić tu z czymś takim. Pytam więc, co to za zmiana? Na co lekarz odpowiedział, że MOŻE WŁÓKNIAK a wlokniak nie będzie niczym złym ani teraz, ani za pol roku ani za 50 lat. Wygonił mnie z gabinetu podkreślając raz jeszcze, że gdyby mógł, to zamknąłby mi kartę DILO od razu. Nie chcę przesadzać i panikować, ale to tak dwie różne opinie, ze chyba nie pozostaje mi nic innego, jak kolejna konsultacja, z innym lekarzem prywatnie.

  cały wątek

 • 21-03-2021

  Mega dziękuję za wszystkie informacje! Przekonaliście mnie, żeby nie robić biopsji prywatnie. Violette, czy masz konkretnego lekarza do polecenia w CO w Warszawie?

  cały wątek

 • 21-03-2021

  Ja załatwiłam lekarza POZ w ten sposób, że wybrałam się osobiście do przychodni rano i zapisałam na teleporadę z lekarzem, od razu wystawił kartę dilo i skierowanie na cito do poradni chirurgii onkologicznej. Czekanie na wizytę w Centrum Onkologii Warszawa to było niecałe 2 tyg.: od razu mammografia, biopsja i za 2 tygodnie wyniki. Co do badań genetycznych i wywiadu rodzinnego to brane są pod uwagę też inne nowotwory, nie tylko rak piersi. Życzę szybkiego zrobienia biopsji, bo czekanie jest w tym wszystkim najgorsze. Tak zamierzam zrobić jutro. Mam nadzieję, że pójdzie gładko. A pamiętasz może ile czekałaś na biopsję od czasu wizyty u chirurga onkologa? Ja nadal zastanawiam się, czy nie zrobić biopsji prywatnie (najwcześniej 30 marca), a w tym czasie czekać na wizytę u chirurga onkologa. Jak najszybciej chciałabym wiedzieć, co się dzieje.

  cały wątek

 • 21-03-2021

  Tomasz, tak, data urodzenia się zgadza, mam 25 lat. W rodzinie nie ma przypadków raka piersi (obie babcie zmarły bardzo młodo, 45 i 47 lat, a mamę dopiero teraz namówiłam na badanie). Jedynie mój dziadek choruje na raka prostaty. Z rozpędu napisałam tylko część komentarza od lekarza, tutaj dalsza cześć: wymiary 9x5x10mm. W dołach pachowych patologicznych węzłów chłonnych nie uwidoczniono. W piersi lewej torbiel o śr. 3mm.

  cały wątek