Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 12-04-2021

  Lucynka_ miałam robioną biopsję mammotomiczną w lutym. Nie ma czego się bać. Jest znieczulenie także prawie nic nie czuć. Po zabiegu posiedziałam 20 minut jak zalecił lekarz i sama wróciłam samochodem do domu.

  cały wątek

 • 06-08-2020

  Herceptyna jest podawana przez rok co 3 tygodnie ( przynajmniej moja Mama tak miała podawaną).

  cały wątek

 • 23-03-2020

  Liczyłam Tomaszu na Twoją odpowiedź, dziękuję bardzo - jestem spokojniejsza. Siedzimy w takim razie w domu i czekamy na lepsze czasy, zdrowia wszystkim życzę!

  cały wątek

 • 23-03-2020

  Witam ponownie, Moja Mama zakończyła leczenie w lutym tego roku po ponad półtorej roku leczenia. Bierze Etruzil. W listopadzie miała robioną mammografię wynik prawidłow (wklejam niżej). Po zakończeniu leczenia w ośrodku miała robione RTG płuc, scyntygrafię kości a prywatnie USG jamy brzusznej i piersi. Wszystkie wyniki w porządku (tj bez zmian ogniskowych, występują zwyrodnieniowe), z wyjątkiem USG piersi "Widoczna strefa obrzęku tkanki podskórnej centralnie w sutku prawym- z wywiadu stan po róży piersi prawej." Mama faktycznie miała różę, była dość spora- na operowanej piersi, ręce, plecach. USG było wykonywane 24 lutego a u mamy pierwsze objawy róży pojawiły się na początku lutego jednak lekarz początkowo nie rozpoznał co to, od 6 lutego mama zaczęła brać anytbiotyk, zaczerwienie i obrzęk utrzymywały się dłuższy czas. Lekarz USG sugerował powtórzenie badania USG po ok miesiącu czyli teraz. W zeszłym tygodniu mama miała mieć wizytę u onkologa na której mieliśmy przedstawić te wyniki i dopytać czy wymagane jest powtórzenie USG jednak z powodu koronawirusa wizyta została odwołana. W normalnych warunkach byłyśmy zdecydowane na zrobienie USG kontrolnego prywatnie, ale teraz ze względu na koronawirusa wahamy się (gabinet USG w naszej miejscowości jest chwilowo zamknięty, więc musiałabym szukać innego) Wynik mammografii z 18.11 Piersi o budowie tłuszczowo- gruczołowej. Podejrzanych zmian ogniskowych i mikrozwapnień patologicznych nie stwierdzono. Zwapnienia dystroficzne i w naczyniach w obu piersiach oraz cienie znaczników metalowych i zmiany bliznowate po zabiegu operacyjnym piersi prawej. Skóra nad gruczołem piersiowym prawym odcinkowo pogrubiała. W uwidocznionych częściach dołów pachwowych w lewym dole pachwowym niepodejrzane węzły chłonne. Wskazana okresowa kontrola w komplemenatrnym badniu usg. Kontrolna mammografi za ok rok z porównawczą oceną zdjęć BIRADS 2 Wynik USG z 24.02 Piersi o budowie tłuszczowo- gruczołowej z prawidłowym rozkładem podścieliska włóknistego i prawidłowym przebiegiem więzadeł Coopera.W sutku prawym w rzucie blizny po BCT nie uwidoczniłem patologicznych ech. Widoczna strefa obrzęku tkanki podskórnej centralnie w sutku prawym- z wywiadu stan po róży piersi prawej.Do rozważenia kontrola. BIRADS 3 Lekarz wykonujący USG uspokajał że to najpewniej skutek róży, dla mnie na chłopski rozum obrzęk to też skutek róży, jednak proszę napiszcie co Wy sądzicie. Na lipiec Mama ma zaplanowane USG kontrolne w szpitalu w którym się leczy. Jak myślicie szukać ośrodka który wykona USG czy czekać do lipca?

  cały wątek

 • 25-05-2019

  Skoro wartowniki były zajęte to czy nie powinna zostać wykonana docinka pozostałych węzłów?

  cały wątek