Avatar

Przebieg choroby

1. W marcu 2020r. wyczułam dwa małe guzki (przy otoczce). Birads3. Po usg biopsja mammotomiczna, podczas które zbadano jeden z nich. Wynik (sierpień 2020r.) Ductal carcinoma in situ, hormonozalezny. Oprócz tych był jeszcze jeden duży, lecz lekarz ocenił go jako krwiak i powiedział, że nie mam się tym przejmować. Niestety okazało się, że to guz. Skierowana do Gliwic.

2. Wrzesień 2020r. inne podejście. Rzekomy krwiak podejrzany. Badania: usg, mamografa, dwie biopsje-węzła (podejrzane cienie) i piersi. Czekam na wyniki. Wyniki rtg płuc, krwi i usg brzucha bez zmian. Najgorsze to czekanie.

3. Listopad 2020r. - wynik biopsji węzła bz. nie stwierdzono komórek nowotoworowych.

4. Listopad 2020r. wynik biopsji DCIS NG2, cribriform type with necrosis. DCIS sitowaty z martwicą NG2, ER silnie dodatnie, PR średnio dodatnie. Birads 5.Czekam na konsylium.

5. Grudzień 2020r. operacja- mastektomia prosta  z jednoczesną rekonstrukcją ekspanderem oraz bopsja węzła wartownika. W oczekiwaniu na wynik.

6. Styczeń 2021. Wynik DCIS, typ comedo. Hormonizależny. Marginesy oraz węzły bez nowotworu. Otrzymalam na 5 lat tamoksyfen 20mg.