Avatar

O mnie

Mam na imię Dorota , mam 37 lat i obecnie mieszkam w Opolu.

Strasznie nie lubie mówić o sobie , ale coś napisze :oczko:

Mam dwoje dzieci syn skończył 18lat, w tym roku szkolnym pisze mature , córa skończyła 16 lat i dopiero zaczęła liceum .

Ja hmm ... od 15 lat poruszam się na wózku inwalidzkim z powodu uszkodzenia kręgosłupa ( dostałam źle znieczulenie w kręgosłup i lekarz rozerwał mi rdzeń ) .

Rozwiodłam sie gdy byłam jeszcze w szpitalu po tym uszkodzeniu ( z powodu zaniedbania, dodatkowo oprócz uszkodzenia nabawiłam się sepsy ) , ale to nic, wyszłam z tego i nie narzekam . Zmobilizowałam sie i skończyłam studia , zrobiłam prawko i przez wiele lat współpracowałam jako wolontariusz w fundacji FAR ucząc innych jak radzić sobie z niepełnosprawnością , uczyłam innych praktycznie wszystkiego począwszy od samoobsługi (ubieranie , mycie itd.) a skończywszy na prawidłowym poruszaniu się na wózku (pokonywanie pszeszkód , schody, krawężniki itp.) Najbardziej polubiłam zajęcia z dziećmi , to niewiarygodne jak szybko się wszystkiego uczą . Dodatkowo prowadzę zajęcia z pływania dla niepełnosprawnych .

Zrobiłam patent nurka bo uwieeeeeelbiam nurkować :rotfl:i szykuję się do zrobienia patentu instruktora nurkowania . Jeżdżę konno , strzelam z łuku i czasami prowadzę zajęcia dla studentów rechabilitacji i pielęgniarstwa . 

Mieszkam z przyjaciółką ze studiów i tak naprawdę to jest moja pokrewna dusza , mogę gadać z Karoliną godzinami bardzo mnie wspiera we wszystkim co robię (na rodzinkę nie bardzo mogę liczyć , mam 4 siostry a rozmawiam tylko z jedną ). Razem z Karolą mamy dwa psiaki jeden to czekoladowy Labrador o imieniu Budda , a od niedawna mamy jeszcze Beagielkę trzykolorową o imieniu Zuri, świetny szczeniak. Rodzice są super opiekują sie moimi dziećmi , bo po rozwodzie albo oddałabym dzieci pod opiekę rodzicom albo trafiły by do domu dziecka -15 lat temu osoba niepełnosprawna nie mogła samotnie wychowywać dzieci - mama ostatnio choruje więc nie chce jej martwić więc mam tylko Karolę . 

Nie bede narzekać wiele osób ma gorzej ode mnie . Uwielbiam słuchać muzyki najbardziej lubię reggae , bluesa, jazz i muzykę poważną .

Moim wielkim marzeniem jest wyjazd i zwiedzenie Hiszpani i Afryki oraz jak bym miała taką możliwość to chciałabym zaadoptować i dać dom jakiemuś dziecku z Afryki .

Niestety zmieniło sie prawo i teraz jak posiada się 1 grupę niepełnosprawności to nie można normalnie pracować , tylko albo w zakładzie chronionym albo wogule , ja straciłam niedawno pracę z powodu zamknięcia firmy :( . No ale może uda sie wywalczyć jakiś kompromis w związku ze zmianami . 

Muszę jeszcze się przyznać że jestem beznadziejnym przypatkiem dyslektyka i dysortografika więc za przypadkowe błędy na forum z góry przepraszam ale czasem nawet niewiem że je popełniłam , a mój tablet nie zawsze je poprawia .

Widzę że trochę się rozpisałam jak na osobę, która nie lubi mówić o sobie , ale co mi tam może czasem warto >:D<

Komentarze do profilu

&laquo;
12»
 • dziubas (offline)

  Gdańsk 

  Avatar

  zgłoś naruszenie

  2017-05-01 16:11:35
   

  :serce::buziak:

 • Al_la (offline)

  k/Warszawy 

  Avatar

  • Wspiera Amazonki.net
  zgłoś naruszenie

  2017-03-01 10:32:24
   

  :serce:

 • domina13 (offline)

  Piotrków Tryb. 

  Avatar

  zgłoś naruszenie

  2016-12-20 04:51:45
   

  :serce::pociesza::serce:

 • czterokolowiec (offline)

  opole 

  Avatar

  zgłoś naruszenie

  2016-11-16 15:49:54
   

  :kwiatek: Dziękuję 

 • Janina.S (offline)

  widły Soły i Wisły 

  Avatar

  zgłoś naruszenie

  2016-11-16 14:03:16
   

  Witaj Dorotko - mądra , dzielna , waleczna ,rozsądna ...itd itp..-  kobieto - no podziwiam  i ...

  wspieram w tej walce i dobra energię slę z dużą dawką optymizmu  :usmiech:

 • jagodula (offline)

  Sławkow 

  Avatar

  zgłoś naruszenie

  2016-11-14 17:03:13
   

  :jablko:Witaj!

 • minia511 (offline)

  Będzin 

  Avatar

  zgłoś naruszenie

  2016-11-11 11:47:48
   

  Witaj na forum. :buzki:

 • czterokolowiec (offline)

  opole 

  Avatar

  zgłoś naruszenie

  2016-11-08 11:32:24
   

  Dziękuję za wpis (:P) Dopiero dzisiaj zobaczyłam że też  tu są wpisy hi hi hi (:D.

 • dziubas (offline)

  Gdańsk 

  Avatar

  zgłoś naruszenie

  2016-11-03 13:42:47
   

  :buzki:

 • dziubas (offline)

  Gdańsk 

  Avatar

  zgłoś naruszenie

  2016-10-26 23:54:13
   

  :serce:Jestem poruszona Twoją historą i zbudowana twoja szczerością :buziak:

&laquo;
12»