Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 25-07-2022

  Witam, 20 lipca miałam operacje wycięcia guza i biopsje wartownika ( wycięty 1 węzeł)- strona prawa. Pierś mnie nie boli, ale od 2 dni zaczęła mnie bolec prawa pacha i ramie, pacha jest lekko spuchnięta zaś rana jakby twarda, czuję lekkie mrowienie. Świeżo po zabiegu nie miałam żadnych dolegliwości…- czy to normalne i samo przejdzie czy powinnam się niepokoić? Proszę o radę…

  cały wątek

 • 25-07-2022

  Witam, w czerwcu zdiagnozowano u mnie raka śluzowego piersi. ER odczyn pozytywny (+++)w 100% komórek raka PR odczyn pozytywny (+++)w Ok 80% komórek raka AR odczyn pozytywny (+++) w 100% komórek raka HER2 odczyn negatywny Score =1+ Ki-67 Ok 45% Wielkość guza 12/9 mm,mam 38 lat, 22 lipca miałam operacje oszczędzająca z biopsja wartownika. Czekam na wynik. Mam pytanie odnośnie chemioterapii, czy jest ona konieczna? Jeśli okaze sie, ze mam czyste węzły i żadnych przerzutów?Chcialabym z niej zrezygnować… jedynym argumentem za chemia jest wysokie Ki…Jakie mogą byc propozycje leczenia?

  cały wątek

 • 05-07-2022

  Dziękuję Tomasz Podziwiam Waszą wiedzę!! Na wynik badania genetycznego czeka się około miesiąc…trochę długo… nie wytrzymam poza tym liczę, ze to ki z badania hist- pat bedzie niższe… Czyli podsumowując- moge w razie czego chemii odmówić? Kusi mnie żeby udawać ze tego raka nie ma… - ale wiem, ze to nie jest rozwiązanie… Jeszcze raz wielkie dzieki !!!

  cały wątek

 • 05-07-2022

  Dziękuję Magdaa???? Badania genetyczne robię w sobotę. No właśnie to Ki jest najgorsze… nie wiem czy chemia jest dobrym rozwiązaniem… czytałam ze przy rakach hormonozaleznych skuteczność jest taka sobie… Wiem, ze to jest głupie ale boje się wypadania włosów… A czy nie wystarcza same hormony? Wywalić guza, brac hormony i co pół roku usg…?

  cały wątek

 • 05-07-2022

  Witajcie, jestem tu nowa, w czwartek odebrałam wynik biopsji gruboigłowej…i nie mogę się pozbierać… Kochani bardzo Was proszę o interpretację, bo to co przeczytałam przeraża mnie, miałam dzisiaj konsylium- trwało może 3 min., poinf.mnie ze 18 lipca wycinają guza i robią biopsję wartownika, reszta leczenia po hist-pacie… jak się pytałam o radioterapię to powiedzieli, ze nie beda wróżyć z fusów…może chemia, bo ki67 wysokie…? Ja nie chce chemii… Mam dopiero 39 lat, nie rodziłam dzieci, a bardzo bym chciała… planuje mrozić komórki jajowe…Przepraszam za te haotyczne zdania, ale wciąż jestem w szoku, wszystko toczy się jakby koło mnie… co mnie czeka?? To wynik biopsji: rak śluzowy piersi E-Cadherin(+),CAM5.2(+),p63(-) ER-odczyn pozytywny (+++) w 100%komórek raka PR-odczyn pozytywny (+++)w Ok 80%komorek raka AR-odczyn pozytywny (+++)w 100% komórek raka HER2- odczyn negatywny Score=1+ Mi-67 około 45% W rezonansie ( robiony był przed biopsja): Piersi o budowie gruczołowej TypD Wzmocnienie pokontrastowe tła

  cały wątek