Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 10-12-2022

  Od dłuższego (2-3 lata) czasu mam torbiel na jajniku, jednak małą i nie rośnie - regularnie kontroluję ten stan. Być może ona zaburza hormony. Próbowałam leczenia hormonami kilka lat temu ale niestety towarzyszą temu bóle piersi - robią mi się zgrubienia które powodują ból i dyskomfort, szczególnie w II połowie cyklu. Od 6 lat nie przyjmuję hormonów. Wracając do usg piersi, bardzo dziękuję Panie Tomaszu za pomoc.

  cały wątek

 • 10-12-2022

  Niestety chodzę na USG prywatnie, więc jeśli byłaby potrzebna biopsja to pani dr raczej nie miałaby problemu z zaznaczeniem tego w opisie. Nie wiedziałam że endometrioza może mieć taki duży wpływ na hormony, sądziłam że odwrotnie to hormony maja wpływ na rozwój endometriozy. Na szczęście dość dobrze radzę sobie w chorobie, nie utrudnia mi ona jakoś znacznie funkcjonowania, a na dolegliwości bólowe pomagają leki bez recepty, i oby tak zostało

  cały wątek

 • 09-12-2022

  Podczas badania USG lekarka chwilę zastanawiała się nad biopsją, ale rozmyśliła się szczególnie gdy w drugiej piersi zauważyła podobny obraz. Powiedziała że nie wygląda to dla niej niepokojąco, ale jest więc zapisuje w opisie by porównać przy kolejnym badaniu. Dziękuję Panie Tomaszu trochę mnie pan uspokoił bo miałam już nawet pomysł by iść na kolejne USG za tydzień-10 dni czyli na początku kolejnego cyklu. Poczekam cierpliwie i pójdę na badanie za 3 mieś.

  cały wątek

 • 09-12-2022

  Uprzejmie dziękuję za odpowiedź. Zapytam gin o rezonans ale wątpię aby doktor dała skierowanie przy birads 2. Przestudiowałam jeszcze wyniki z ubiegłych lat i widzę że torbiel z prawej piersi jest tam od co najmniej roku, zależnie od radiologa opisywana jako torbiel złożona lub z przegrodą; wymiary ma raczej stabilne. Na kolejne badanie spróbuję umówić się na początku cyklu. Ps. Dodam jeszcze że mam 38 lat i karmiłam piersią.

  cały wątek

 • 08-12-2022

  W połowie X.22 (2 dzień cyklu) zgłosiłam się na kontrolne USG piersi. W badaniu wyszły powiększone węzły chłonne pachowe, o nieprawidłowym wyglądzie pod pachą lewą, oraz w piersi prawej skupisko torbieli o łącznym wym 5x10 mm. Przyczyną dziwnego wyglądu węzłów było zapewne szczepienie które przyjęłam w ramię lewe na początku X.22 By jednak skontrolować powyższe kilka dni temu ponownie byłam na kontroli USG (22 dzień cyklu). Węzły pod pachą lewą nieznacznie zmalały, a ich wygląd też się poprawił. Skupisko torbieli w piersi prawej miało teraz 7x3mm. Pani doktor jednak dość długo oglądała pierś lewą, w której jak opisała: uwagę zwraca zmiana ogniskowa o niejednorodnej echogenicznosci znajdująca się na drodze przewodu mlekowego (zmiana wym 5x3x5 -gęsta treść? Brodawczak? Do kontroli?). Po zbadaniu piersi lewej a także okolicy nad i podobojczykowej doktor zaczęła oglądać pierś prawą i w obrazie zauważyła podobna zmianę, też na drodze przewodu mlekowego. Rozmawiałyśmy na temat tego że być może to kwestia dnia cyklu, bo poprzednio zmiany się nie uwidoczniły, że może taką mam budowę (opisana jako gruczołowa). W każdym razie dr zapewniała że na ten moment nie stwierdza niczego groźnego. Poza tym opisano ze zmian litych, torbieli, nieprawidłowych zagęszczeń nie udowodniono. Badała mnie lekarz radiolog onkolog. Birads 2 W wywiadzie rodzinnym nie mam raka piersi, nie przyjmuje antykoncepcji, nie pale papierosów. Nie mam wycieków z piersi, wyglądają jak zawsze, czasem w 2 połowie cyklu są wrażliwe i pobolewają. Budowa jak juz wspomnialam gruczołowa - jestem dość szczupła, piersi bardzo małe. Choruję na endometriozę. Kilka tygodni temu odstawiłam lek Paroxinor, który przyjmowałam ok 1.5 roku na zburzenia nerwicowe. Reasumując, nie chce wpadać w panikę, a mam do tego tendecję.... doktor zaleciła kontrolę za 6-8 miesięcy, ale już się zapowiedziałam że przyjdę za 3. Czy powyższe nieprawidłowości powinny mnie mocno niepokoić czy zgodnie z sugestia lekarza na ten moment nie należy się martwić, a zmiany skontrolować?

  cały wątek