Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

  • 10-10-2017

    Witam jestem po obustronnej mastektomii - 1,5 roku temu mastektomia z węzłem wartowniczym po zdiagnozowaniu raka, po 5 miesiącach wstawienie expandera, w styczniu b.r. usunięcie profilaktyczne z rekonstrukcją drugiej piersi, teraz czeka mnie 4 operacja - wymiana expandera na implant. Leczenie tylko tamoxiem. Nie ukrywam, że nie czuje się na tyle sprawna i silna jak 2 lata temu, stąd moje pytanie, czy mogę starać się o sanatorium, jeśli tak to jakie? Pytałam lekarza ale powiedział, że dopiero po zakończonym leczeniu tamoxiem. Dla mnie to trochę dziwne. Macie jakieś doświadczenie w temacie? Jeśli tak podzielcie się proszę.

    cały wątek

  • 22-05-2016

    Dzięki, mam nadzieję że też mi przejdzie... Mam jeszcze jedno pytanie do tych z Pań, które są po obustronnej mastektomii (nie profilaktycznej) - czym jesteście leczone, też tamoxifenem. Narazie jestem po jednostronnej, był wysoko hormonozależny rak inwazyjny naciekowy, węzły czyste, więc udało się bez chemii i radio, tylko tamox.

    cały wątek

  • 20-05-2016

    Hej Kobietki mam pytanie dotyczące tamoxifenu egis - biorę go od miesiąca i po 3 czy 4 tabletce zaczęły mi się nudności. Na początku zupełnie nie wiedziałam o co chodzi. Większa lub mniejsza blokada w gardle towarzyszy mi cały czas, nasilając się wyrażnie po posiłkach. Powiedziałam o tym dr onkolog, ale stwierdziła, że to nie po leku. Powiedziała, żebym odstawiła tamox na 2-3 dni. Drugiego dnia nudności całkiem ustały. Powiedziała mi, żebym kupiła sobie omeprazol lub nolpaza. Z tego co przeczytałam obydwa są przepisywane na wrzody i obydwa jako częste skutki uboczne mogą powodować nudności i wymioty... Stąd moje pytanie: czy macie lub miałyście nudności przy tamoxie i czy miałyście przepisany jakiś lek neutralizujący, jeśli tak to jaki. Pomóżcie proszę, bo nie wiem co mam robić, a tak nie da się funkcjonować.

    cały wątek