Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 22-03-2020

  Proszę o interpretację. Dostałam wyniki rezonansu piersi. Onkologa mam dopiero w środę. Mam spodziewać się nawrotu czy raczej znowu czeka mnie walka. Miałam raka trójujemnego i mutację genu BRCA2, Ki67=80%. Oto opis Pierś lewą:. Na godz. 2 w odległości 3cm od ściany klatki piersiowej i 2 cm od powierzchni skóry od strony kwadratów zewnętrznych widoczna zmiana lita, okrągła o r 7mm z krzywą dynamiki wzmocnienia typu III - węzeł chłonny (?)- konieczna weryfikacja hist.-pat. Na godz 6 w odległości 9cm od brodawki widoczne 4mm ognisko narastającego wzmocnienia kontrastowego- zmiana najpewniej łagodnym charakterze. Wnioski: pierś lewa: BIRADS 4 wskazane wykonanie badania USG celowanego na godz.2 celem wyznaczenia toru biopsji tkankowej bo ( CB pod kontrolą USG).

  cały wątek

 • 07-02-2020

  Proszę o interpretację wyników. W wycinkach obecny jest naciek raka NST (przewodowego) sutka G2 BR=7 z owrzodzeniem skóry pT4b. Receptor estrogenowy dodatni >90% komórek raka, progesteronowy około 60% komórek raka. HER2 (+1) negatywne, Ki67 około 60%. Mama ma przerzuty do kości. Tomograf wykazał patologiczne złamania trzonu Th7,L1, obu kości łonowych, liczne złamania żeber, złamanie wyrostków kolczystych C1 Th7.

  cały wątek

 • 10-01-2020

  W wycinkach obecny jest naciek raka NSTsutka G2 (BR=7) z owrzodzeniem skóry pT4b. Są to wyniki mojej mamy. Mamę bolą strasznie nogi i nie może chodzić. RTG stawów biodrowych wykazało zmiany zwyrodnieniowe i zmiany osteolityczne obu kościach udowych, kulszowych, łonowych i biodrowych. Boję się że mogą to być przerzuty. Onkologa mamy dopiero za tydzień. Dodam że ja jestem po leczeniu z mutacja BRCA2.

  cały wątek

 • 03-05-2019

  Witam Mam pytanko czym się różni rak od nowotworu? Wiem,że rak jest złośliwy a nowotwór może być łagodny albo złośliwy. Pytam się bo znajomemu powiedziano, że ma nowotwór a nie rak. Nie umiał mi wytłumaczyć. Wiem że ma dużego guza, miał chemię, guza stoi w miejscu nie rośnie i nie zmniejsza się.

  cały wątek

 • 16-04-2019

  -- moved topic --

  cały wątek