Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 21-05-2016

  Rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie

  cały wątek

 • 21-05-2016

  To, że trzeba to wyciąć to wiem. Nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby to zostawiać Ale chciałam po prostu się dowiedzieć co to jest, co oznaczają te wszystkie terminy. Lekarz, który mnie przyjmował był średnio miły, a ja też zestresowana i nawet nie wypytałam dokładnie...

  cały wątek

 • 20-05-2016

  Przepraszam za nowy post, ale już nie mogę edytować poprzedniego. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale wynik mammografii był opisany jako BIRADS 3.

  cały wątek

 • 20-05-2016

  Witam. Jestem nowa na forum, jak pewnie zauważyłyście 2 miesiące temu miałam robioną mammografię, która wykazała guzek 16 mm w lewej piersi oraz liczne torbiele. Po mammografii zrobiono USG, które potwierdziło to wszystko. Skierowano mnie na biopsję cienkoigłową. Dzisiaj, po 2 tygodniach odebrałam wyniki. Lekarz powiedział, że z guza w każdej chwili może się rozwinąć rak, dlatego należy go wyciąć. Dostałam również skierowanie do dowolnego szpitala na wycięcie. Poniżej wstawię rozpoznanie z wyniku. Jeżeli ktoś miałby chwilę wolnego czasu i chęci to może mógłby mi napisać co oznaczają dokładnie te wszystkie pojęcia? Z czym konkretnie mam do czynienia? " Grupy komórek nabłonka gruczołowego część w układach brodawkowatych z umiarkowanym pleomorfizmem. Obraz sugeruje rozrosty wewnątrzprzewodowe - zmiana do weryfikacji histopatologicznej."

  cały wątek