Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 14-01-2020

  Dziękuję. W międzyczasie dostałam wyniki hormonów. Czy cos z tego wynika? Estradiol - 233 LH- 6,29 FSH - 6,63 Pełna aktywność hormonalna. Przez pierwszy miesiąc pamiętaj, że dolegliwości mogą się nasilić. Analogi GnRH działają prze zahamowanie fizjologicznych pulsacji endogennych (naturalnych) gonadoliberyn. Nim to nastąpi - jest wzrost aktywności hormonalnej na okres ok miesiaca. I dlatego leki te na krótki czas służą do indukcji jajecznowania. Z tego powodu - gdy zaczyna się leczenie gosereliną (Zoladex)- należy przez pierwszy miesiąc stosować tamoxyfen. Ponieważ działa on niezależnie od wielkości poziomu estrogenów. Gdy zostanie wytworzony hipoestrogenizm w drugim i dalszych miesiącach leczenia- można przejść na inhibitory aromatazy. Przez pierwszy miesiac są wręcz podwyższone poziomy estradiolu- nie należy się tym niepokoić. Po tym okresie oś podwzgórze-przysadka niemal całkowicie hamuje oś przysadka-gonady. Liczę, że te koszmarne bóle brzucha ( miesiączka + owulacja) ustapią bo nie dam rady. Boję się tych uderzeń gorąca, telepania serca. Raczej mam naturę lękliwą, wyczekuję, wsłuchuję się mocno we wszystko. Może jeszcze dziś mi nie będzie gorąco Tamoxyfen mam brać jak dotychczas. Zoladex - nie mam terminu ile będę brać. Onka powiedziała, ze trzeba pamiętać że mój rak to był G1, sitowaty, luminarny A, z jednym mikroprzerzutem i żeby stosować odpowiednie leczenie, co nie oznacza że można lekceważyć przeciwnika. Mam tulko poczucie takiej straty, ze tak późno zmienili leczenie. W tym roku ewentualnie minie 5 lat Tamoxyfenu.

  cały wątek

 • 14-01-2020

  No i ja po pierwszym Zoladexie (ostatecznie na dzisiejszej wizycie ten lek dostałam). Zmieniłam lekarza i po raz pierwszy w CO dostałam zlecenia na jakiekolwiek badania. Teraz będę wypatrywać co się będzie dalej działo po zastrzyku, panikowałam, jestem tchórzem.

  cały wątek

 • 14-01-2020

  Dziękuję. W międzyczasie dostałam wyniki hormonów. Czy cos z tego wynika? Estradiol - 233 LH- 6,29 FSH - 6,63

  cały wątek

 • 13-01-2020

  Tomasz, jesteś tu tak cenny, że to trudno opisać! Jesteś lepszy niż stado lekarze prawdopodobnie. Dawno dawno temu był Kuba. Teraz Ty. Dziękuję Ci bardzo. Szokujace, że oni tak łatwo mi tę endometrizę przypisali. Najprawdopodobniej nie mają pojęcia co mi jest i nie chce im się ustalić. Całe życie mialam miesiączki jak u myszy, tak skąpe, bezbolesne zupełnie. Po rozpoczęciu Tamoxyfenu zaczęły się kłopoty. Teraz 2 panie gin orzekły, że to od tamoxyfenu, ze zaburzenia hormonalne. Robię wszystkie badania prywatnie, wydaje ogromne pieniądze żeby znaleźć jakikolwiek punkt zaczepienia. Zrobiłam rano hormony - czekam na wyniki. Jutro znowu CO, do nowego lekarza prowadzącego. Może w końcu uda mi się ten zastrzyk zrobić, bo sam zastrzyk mam. Innych pomysłów nie mam jak sobie pomóc. A czy ten letrozol/ anastrozol mogę brać jeszczw przed menopauzą czy one tylko w komplecie z zoladexem?

  cały wątek

 • 12-01-2020

  Ja uważam podobnie jak Renatar. Jeżeli żona tam pracuje, ma ubezpieczenie to dlaczego wywracać to do góry nogami. Gdyby to był kraj 3 świata to ja bym wróciła do Polski, ale to są Niemcy. Nie mają gorszej opieki od naszej. A tu czas jest istotny.

  cały wątek