Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 15-09-2022

  Oczywiście, że nie chce przesadzać. Zastanawiam się jednak czemu w usg widać guzek, a w rezonansie nie. No i teraz co z biopsja MMT tego guzka, bo na taką jestem już umówiona i myślałam, że rezonans pomoże mi rozwiać wątpliwości o których pisałam wcześniej (czyli czy tylko obserwować zmianę czy robić od razu MMT)

  cały wątek

 • 15-09-2022

  Czy niewłaściwe ułożenie piersi (o ile takie wogóle jest możliwe) w czasie rezonansu mogłoby spowodować, że zmiana z usg jest niewidoczna w rezonansie?

  cały wątek

 • 15-09-2022

  Witam serdecznie raz jeszcze. Panie Tomaszu, proszę o pomoc. Zrobiłam rezonans. Oto jego opis: Piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym (ACR1) z nasilonym wzmocnieniem podścieliska. W piersi prawej na godzinie 2 w odległości 5 cm od brodawki widoczna jest torbiel prosta o średnicy 6mm. W piersi prawej na godzinie 9 na granicy stożka gruczołowego i dołu pachowego w odległości 9 cm od brodawki widoczna jest zmiana o cechach śródgruczołowego węzła chłonnego o wymiarach 6x4 mm. Poza tym w obrębie obu piersi widoczne są liczne drobnoguzkowe, równomiernie rozproszone ogniska wzmocnienia bezpostaciowego reprezentujące najpewniej fizjologiczne wzmocnienie podścieliska (BPE). Innych zmian nie stwierdza się. Skóra i brodawki piersiowe bez zmian. Węzły chłonne pachowe i przymostkowe są niepowiększone. Wnioski: W badaniu MR nie uwidoczniona zmian budzących podejrzenia w kierunku procesu rozrostowego. Opisywany w usg guzek w piersi prawej nie jest widoczny w badaniu MR. BI-RADS 2. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku. Co oznacza:zmiana o cechach śródgruczołowego węzła chłonnego o wymiarach 6x4 mm oraz drobnoguzkowe, równomiernie rozproszone ogniska wzmocnienia bezpostaciowego reprezentujące najpewniej fizjologiczne wzmocnienie podścieliska (BPE). Co może być powodem tego, że w MR nie widać guzka, którego obecność stwierdziło dwóch lekarzy robiących usg? Bo tego zrozumieć nie mogę....

  cały wątek

 • 23-08-2022

  Jeśli w rezonansie wyjdzie, że nie jest to zmiana złośliwa, to czy można ją wtedy na spokojnie zostawić i obserwować? Ciągle zastanawiam się nad tą biopsją MMT.

  cały wątek

 • 22-08-2022

  Dziękuję bardzo Panie Tomaszu. Staram sie umówić na ten rezonans, ale nie wiem czy wyniki będą przed wyznaczonym terminem biopsji MMT. Czy taka biopsja może mieć jakieś negatywne konsekwencje w przyszłości? Sama już nie wiem co robić....

  cały wątek