Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 03-02-2020

  Tomasz, jeśli chodzi o wielkość guzów to jak mniemam maja one: „W sutku prawym w ogonie Spencea wyczuwalna zmiana hipoechogeniczna 19*10 mm- BIRADS 5 W prawym dole pachowym węzły chłonne wlk 25*8 mm- z zachowaną zatoką wartstwa miąższowa 4 mm szer”. Czekamy na kolejne USG. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dodam jeszcze, że zdaniem lekarza guz jest stary. Jednak wcześniejsza mammografia nie wykazała żadnych zmian. Mama wcześniej sobie tez nic nie wyczuła.

  cały wątek

 • 02-02-2020

  Dobry wieczór, 29 stycznia odebrałyśmy wyniki biopsji grubo igłowej. Czytając inne wątki na tym forum wydaje mi się, że czegoś w nich brakuje. Proszę zatem o interpretację: E- cadherin (+) Estrogen Receptor (ER) + HER -2 Protein (2+) Ki 67 do 25% komórek Progesteron Receptor (PR+) Czekamy na wyniki z metody FISH. Natomiast czytając inne wyniki badań jakoś procentowo są te receptory określone. U nas tylko tymi "+" . Nie ma nic o stopniu "G" (nie wiem, czy dobrze zapisałam). Pani doktor powiedziała tylko, że jest to T2N1. Dostałyśmy skierowania na wszystkie możliwe badania. Czekamy obecnie na scytografię. Moje pytanie brzmi, czy KI 67 do 25% komórek to dużo, czy mało, bo Pani doktor ten wskaźnik się nie podoba. Jeśli chodzi o leczenie to nie było konkretów, gdyż czekamy na te wyniki HER 2. Podobno jak będzie dodatni to chemia i dopiero operacja, a jak ujemny to najpierw operacja potem chemia z uwagi na przerzuty do węzłów chłonnych. Z góry dziękuje za przydatne informacje.

  cały wątek

 • 20-01-2020

  Jesteśmy po wynikach biopsji cienkoiglowej. Rozpoznanie w piersi prawej cellulaecarcinomatosae a w węźle chłonnym pachy cellulae carcinomatosae - carcinoma metastaticum. Przeczytałam, że to przerzut. W środę konsultacja w Bydgoszczy. O co się pytać lekarzy? Co powinnam wiedzieć przed wizyta? Pomocy!

  cały wątek

 • 13-01-2020

  Moje miasto to podobno „biała plama” jeśli chodzi o leczenie onkologiczne w Polsce. Wiem, że biopsja cienkoiglowa to nie jest dobre badanie, toteż chiałam jak najszybciej uzyskać dla mamy karte Dilo, która zostanie najprawdopodobniej wystawiona właśnie po wynikach biopsji cienkoiglowej. Narazie napotkałam na mór i brak jakiejkolwiek współpracy ze strony lekarzy.

  cały wątek

 • 13-01-2020

  Dziś mama miała biopsję piersi i pach. W poniedziałek wyniki. Natomiast z rozmowy z nią po badaniu (nie wchodziłam) wynikało, że była to biopsja cienkoigłowa. Odebrałyśmy też wyniki rezonansu, w którym stwierdzono liczne guzki w lewym płacie tarczycy (bez podania ilości i wymiarów). Najlepsze jest to, że poszłyśmy do lekarza pierwszego kontaktu by już na podstawie wyników USG, gdzie określono BIRADS 5) została wydana kart leczenia onkologicznego. Lekarz na podstawie jedynie wyniku USG odmówił i kazał przyjść na wizytę 21 stycznia po wynikach biopsji. Wcześniej nie wystawi. Przez niego wydaje mi się, że mamy stracony tydzień. Teraz nie wiem co dalej.

  cały wątek