Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

  • 26-01-2012

    Nie jest tak żle, nie trzeba sprawy stawiać tak jednoznacznie. Na każdą z nas terapia hormonalna wpływa inaczej i nie jest powiedziane, że jeżeli ktoś przytył to ty też musisz. Ja po dwóch latach wagowo trzymam się w normie. Za to dają mi w kość inne skutki uboczne. Głowa do góry, będzie dobrze.

    cały wątek

  • 20-12-2011

    No dzięki dziewczyny za odzew. Wiem, że to jest tylko moja decyzja i muszę się nad tym dobrze zastanowić. Zdaję sobie sprawę z tego, że usunięcie jajników nie da mi gwarancji, że będę zdrowa ale z drugiej strony gdybym je zostawiła i coś przez te hormony zaczęło się dziać niedobrego to nigdy bym sobie tego nie wybaczyła, więc chyba raczej skłonię się do decyzji pozytywnej. Tym bardziej, że nie planuję mieć już więcej dzieci. Decyzja o zaprzestaniu podawania mi zoladexu jest nie do przebicia w moim ośrodku onkologicznym a zmiana szpitala nie wiem czy coś by zmieniła.Trzymajcie kciuki.

    cały wątek

  • 19-12-2011

    Potrzebuję rady. Brałam zoladex przez 2 lata, mój onkolog powiedział, że na tym koniec. Nie dawało mi to spokoju więc poszłam na konsultację do dwóch lekarzy od ginekologii onkologicznej i oni doradzają usunąć jajniki. Mam 33lata i hormonozależność ER i PGR 100% . Mam już nawet skierowanie do szpitala na zabieg laparoskopii. Czy któraś z was była w podobnej sytuacji i w ogóle co ja mam robić?

    cały wątek

  • 11-01-2011

    z tym ruszaniem to bywa różnie,gdy wstaję rano to się czuję jakbym miała 80 lat i dopiero po paru krokach mogę normalnie chodzić. Ale nie wiem czy jest sens narzekać, i tak trzeba brać ten tamoxifen więc biadolenie nic tu nie da, cieszmy się, że wogóle mamy ten lek.

    cały wątek

  • 11-01-2011

    Też mam tamoxifen z firmy egis mniej więcej od roku i też mam podobne problemy. Co prawda włosy mi tak nie wypadają, ale jeśli chodzi o stawy to koszmar, bolą oj bolą. Ale nie wiem, czy to jest kwestia tamoxifenu z tej firmy, czy gdybyśmy zażywały inny to dolegliwości by ustały na każdego ten lek działa inaczej i każdy odczuwa inne skutki uboczne, ale wiem, że bóle stawów i kości to jest dosyć częsty problem i teraz pytanie : czy jest na to jakaś rada?

    cały wątek