Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 06-10-2023

  Dziękuję, że podkreślasz świadomość i wiedzę. Z drugiej strony to okrutne, że w tak trudnej sytuacji, która dla każdego pacjenta onkologicznego jest szokiem życiowym, trzeba się ogarnąć, zdobyć wiedzę i mieć siłę na przeprawy z całym światem medycznym. Za Twoją wskazówką zrobiłam dziś badania genowe. Niestety dość długo się czeka na wynik, nie wiem, czy zdążę do konsylium, najprawdopodobniej nie... Ale na pewno ta wiedza się przyda w procesie leczenia. Miałam też tomografię i czekam na wyniki. Także dziś miałam scyntygrafię i wynik jest niepokojący, bo w jednym kręgu wykryto ognisko wzmożonego gromadzenia znacznika i dopisali, że nie można wykluczyć meta Będzie to skonfrontowane z wynikami tomografii.

  cały wątek

 • 05-10-2023

  Bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki...

  cały wątek

 • 04-10-2023

  Bardzo dziękuję. Tomasz, co masz na mysli pisząc o ocenie guza? Jakie badanie mogłabym zrobić? A badania genetyczne to jakieś konkretne? Czy mógłbyś podpowiedzieć, jak się nazywają? Żebym nie popełniła błędu... nikt mi o takich badaniach do tej pory nie wspominał. Mieszkam w Warszawie, więc mam dostępne różne możliwości. Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki, to dla mnie jest zupełnie nowy temat i poruszam się jeszcze trochę po omacku..

  cały wątek

 • 04-10-2023

  Dzień dobry, wklejam krótką historię badań piersi i proszę o interpretację ostatnich wyników: Czerwiec 2022 Usg piersi – liczne torbiele - BIRADS 2 Październik 2022 Mammografia – obfite utkanie gruczołowe - BIRADS 2 Lipiec 2023 Zauważone wciągnięcie skóry Sierpień 2023 Usg – sutek prawy: widoczna hipoechogeniczna zmiana o nieregularnych spikularnych zarysach zajmująca całą grubość tkanki gruczołowej, z punktowymi hiperchogenicznymi echami w jej obrębie, prawdopodobnie mikrozwapnienia, 50x37x17 - BIRADS 5 Zaraz obok kolejne ognisko o podobnej echostrukturze, wymiary 12x11x10 – BIRADS 5. Na granicy dolnego i środkowego piętra prawego dołu pachowego widoczne dwa owalne węzły chłonnego pogrubiałej do 5 mm warstwie korowej, wymiary 9x5,5mm, 11x5mm Wrzesień 2023 Mammografia spektralna (z kontrastem) – w piersi prawej: - silnie wzmacniający palpacyjny, odcinkowo makrolobularny, odcinkowo spikularny guz o wymiarach 55x36 – BIRADS 5 - przyśrodkowo w odległości 26 mm ognisko wzmocnienia 8x10, nieme w niskoenergetycznej MMg – BIRADS 5 Wrzesień 2023 Biopsja gruboigłowa+biopsja mammotoniczna Wynik: W obu ogniskach utkanie podobne. Rak inwazyjny gruczołu piersiowego, typ NOS. Stopień złośliwości: G3. Kategoryzacja rozpoznań B5. Ogniska DCiS nieobecne. Inwazja naczyniowa: nie. Inwazja perineuralna: nie. Martwica: tak. ER 100% PR 100% HER2 0% Ki67 >30% Podtyp biologiczny: Luminalny B, HER2 ujemny (guz został zakwalifikowany do tej grupy molekularnej ze względu na wysoki indeks proliferacyjny. Makroprzerzut raka inwazyjnego piersi do węzła chłonnego. Przekraczanie torebki. Obecnie mam skierowanie na tomografię jamy brzusznej i klatki piersiowej oraz scyntygrafię kości.

  cały wątek