Avatar

O mnie

Należę do forumowego S.O.S. -  POMOC i WSPARCIE -  kontakt:  forumowe.sos.pomoc@gmail.com

Przystań tu ze mną...

Sama o sobie wypowiadać się nie lubię, ale mam nadzieję, że dość czytelnie daję się poznać poprzez pisanie.
Z rakiem, moim byłym, zetknęłam się na granicy własnej czterdziestki. W „Historia choroby”jest schemat tej znajomości. I wolałabym już jej nie odnawiać.
Ale pokorę wobec choroby zachowuję nadal. I prawie tylko wobec choroby, bo na ogół jestem dość niepokorna, taka przekorna pozytywnie.
Wiosną, a może już wczesnym latem, 2006 roku znalazłam się na stronie amazonki.net błądząc w necie, po wpisaniu hasła – rak piersi. Ale zanim dotarłam na amazonki.net, odwiedzałam inne strony. Wciąż pamiętam emocje, jakie kłębiły się we mnie w czasie czytania wypowiedzi różnych osób o walce z chorobą, o czyjejś przegranej. To bolało, przywoływało coś z głębi duszy, co ukrywałam przed bliskimi (a może i częściowo przed sobą też?). Wzmagało wspomnienia i lęk przed…Wychodziłam, uciekałam z takich stron. Na niebieskim forum amazonek pozostawałam jednak coraz dłużej… Siadałam z boku (aż obrosłam krzaczkami :)) i czytałam, czytałam, uczyłam się właściwego spojrzenia na to moje nowe życie, amazońskie życie. To było TO. W tej mojej nowej rzeczywistości, w jakiej osadził mnie rak, forum Amazonek i - wtedy jedynego na forum - Amazona, pomagało mi uczyć się pełnego przeżywania życia. Wyszłam z krzaków, zaczęłam bywać aktywna na forum, a w moim życiu cień raka zaczął być przysłaniany blaskiem koleżeństwa, zrozumienia, życzliwości, przyjaźni i wartościowych podpowiedzi. Nie ma na to ceny, nie można tego wyważyć. Mogę tylko nosić w sercu wdzięczność i próbować dzielić się tym, co otrzymałam, z innymi.

Zawsze z serdecznością witam każdy statek, stateczek, tratwę - czym kto tutaj przypłynie. Wpław też można :). Wtedy podam kocyk, gdy zimno, i jakąś extra naleweczkę. Albo gorącą czekoladę, z rumem. Albo też herbatkę mrożoną, w upał. O kawce także nie zapomnę :)

Na dłuższe rozmowy zapraszam na otwarte morze - forum oraz do wątku „Szepty codzienności” http://amazonki.net/dyskusje/read.php?380,29155