Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 15-09-2013

  A co myślicie o " Wspólnie pokonajmy raka" Onkolog o nadziei - Krzysztofa Składowskiego?? Chciałabym sprezentować mamie parę książek - przeczytał już " 50 kroków" i "Antyrak". Ale w jednej (nie pamiętam której) autor jest przeciwnikiem chemioterapii i nie wzbudził u mamy zrozumienia. Dlatego chciałabym wybrać dla niej taka literaturę, która podtrzyma ją na duchu i da dużo siły i wiary. Podpowiecie coś??

  cały wątek

 • 11-09-2013

  Rozmawiałam z Amazonkami na czacie i odradziły nam pisanie pism do NFZu - to tylko strata czasu. Jeżeli pacjent nie kwalifikuję się do programu nie ma moliwości podawania tak drogiego leku. Na ostatniej wizycie u lekarza stwierdził ze to nie ilość węzłów a specyfikacja czyli T2N3M0 wykluczyła mamę z tego programu. Czytałam o tej klasyfikacji, i z tego wynika że ten przerzut na węzły był duży ( w skali do 3) jest 3. Nie wiem gdzie dalej uderzać ...

  cały wątek

 • 27-08-2013

  Dzisiaj dostałyśmy telefon z Otwocka, że zakończyli rekrutację Czy gdzieś jeszcze można "zdobyć" herceptynę. Może za granicą? Czy ktoś z Was mógłby nam pomóc?

  cały wątek

 • 22-08-2013

  Dzwoniłam do Otwocka - czekamy na informację mailową. Może jeszcze znacie jakieś ośrodki?? A może macie jakieś pomysły. Chciałabym zeby mama dostała tą herceptynę. To chyba tylko w Polsce tak jest, ze człowiek chory musi jeszcze prosić o leki ...ale nie bedziemy narzekać czekamy na informację.

  cały wątek

 • 22-08-2013

  Witam, proszę o interpretację wyniku oraz informację na temat leczenia. Chciałabym przedstawić wyniki mamy. Po biopsji: CARCINOMA DUCALE INVASIVIUM NST IIst. wg Blooma - Richardsona ER - PR - HER 3 +++ Ki67 50% Materiał pooperacyjny - wycięcia kwadratu: Ca mammea sin. CARCINOMA DUCALE INVASIVIUM NST III Angioinwazja obecna LV1 Kwadrat piersi - wolny od nacieków raka SLN Metastasis carcinomatosa ad lymphonodum +1/1 węzeł chłonny Metastasis carcinomatosa ad lymphonodum +1/1 Utkanie raka nacieka torebkę węzła chłonnego oraz tkankę tłuszczową okołowęzłową Wynik pooperacyjny zawartość jamy pachowej: Metastases carcinomatosae ad lymphonodos +10/24 W dziesięciu węzłach wykryto przerzuty raka. Widać także czopy komórek nowotworowych w świetle cienkościennych naczyń. Mama choruję na raka piersi z receptorem Her2 3+. Jest po operacji kwadratu, oraz drugiej operacji węzłów chłonnych. Teraz czeka nas chemia 6 razy i radio 15 naświetleń. Odmówiono herceptyny ze względu na 12 zajętych węzłów. Chciałabym spytać czy wskazane jest podawanie tego leku? Czy można zakupić ten lek bez refundacji? Czy znacie Państwo jakieś ośrodki które doświadczalnie podają herceptyne w programie leczniczym? Wiem, że lekarze czekają na przerzut - wtedy będą dalej leczyć. Chcemy pomóc mamie. Pozdrawiam serdecznie.

  cały wątek