Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 21-08-2017

  Muszę jeszcze zrobić tą biopsję ( pewnie prywatnie), tylko nie wiem czy to ma być cienkoigłowa, czy też gruboigłowa? Mieszkam w Krakowie. Czy ktoś może mi pomóc, gdzie mam się dalej zgłosić. Dziękuję bardzo za pomoc ! Tysial - ja udałam się do onkologa i tam dostałam dalsze instrukcje. Onkolog zdecydował, że biopsji w moim przypadku nie robimy - tylko od razu wycinamy. Dostałam skierowanie do chirurga onkologa. Mój guzek jest tuż pod skórą i będzie zbadany po wycięciu. Był to jednak lekarz, który nie współpracuje z NFZ i musiałam iść do lekarza POZ, żeby otrzymać kartę DILO. Teraz z tą kartą rejestruję się do Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego na zabieg. To ponoć w moim przypadku będzie tylko jeden dzień. Oby nic tam nie znaleźli. Będę dawać znać na bieżąco :-) Pozdrawiam

  cały wątek

 • 07-08-2017

  Dziękuję za odpowiedzi! Idę do innego lekarza w tym tygodniu, może on spojrzy bardziej łaskawie na mnie i zaleci biopsję/wycięcie - cokolwiek, żeby się już nie stresować. Jak będę miała już jakieś informacje/decyzje - na pewno napiszę. Pozdrawiam! :-)

  cały wątek

 • 04-08-2017

  Cześć! Wątek chyba pasuje do mojego przypadku, jeśli się pomyliłam to bardzo proszę o pokierowanie w odpowiednie miejsce. Parę dni temu miałam zrobione USG ( bolała mnie bardzo lewa pierś ). Na USG pokazał się guzek w prawej piersi - "zmiana hypoechogenna ostro ograniczona wielkości 1,2cm x 0,3cm x 0,9cm, bez widocznego unaczynienia. Zmian ogniskowych, torbielowatych nie uwidoczniono. Patologicznych węzłów chłonnych nie uwidoczniono." Kategoria BIRADS-3. Wskazania: konsultacja w poradni onkologicznej. Byłam dziś u onkologa - pomacała i powiedziała, że to włókniak. Z tego co wiem, nie można tego stwierdzić po USG, więc spytałam o biopsję - otrzymałam odpowiedź, że biopsji nie wykonuje się na życzenie pacjenta, a żaden lekarz mnie nie skieruje w takim stanie. Mam czekać trzy miesiące, żeby sprawdzić czy guzek rośnie. Moje pytanie brzmi: czy taką zmianę powinno się wycinać od razu, czy warto zrobić biopsję? Wiem, że nie zawsze daje wiarygodne wyniki. Jakie jest postępowanie przy taki guzku? Czy rzeczywiście, jeśli uprę się na biopsję - muszę szukać onkologa, który mnie na nią skieruje? Czy można wykonać ją prywatnie? Jestem z Wrocławia i w Dolnośląskim Centrum Onkologicznym zostałam odprawiona z kwitkiem, mam się zgłosić w 2018 :-( Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie! Pozdrawiam serdecznie! :-)

  cały wątek

 • 04-08-2017

  Cześć :-) Trafiłam tu w poszukiwaniu informacji na temat nowotworów piersi. Próbuję dowiedzieć się co robić po wykryciu guza, jakie są opcje na dalsze diagnozowanie. Pozdrawiam!

  cały wątek