Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 10-11-2018

  A co w sytuacji jesli pacjent ma zalecone 4 dawki chemi (czerwona+biala) ale np odmowi podania ostaniej. Moja mama bardzo zle znosci chemie. Widze, ze psychicznie i fizycznie coraz mniej daje rade. Jest w trakcie 3 dawki i dzis zaczela przebakiwac ze nie chce tej ostaniej.... robie wszytsko zeby tak sie nie stalo ale niestety jesli sie uprze.... guz byl maly, wyciete wezly ale zajety jeden Ma zalecone 17 dawek herc. ale czy bez ostaniej dawki chemii herc nadal bedzie jej przyslugiwa?

  cały wątek

 • 14-09-2018

  Witam ostanio dużo słyszałam, czytałam o metadonie jako leku wspomagającym działanie chemi i poprawiającym jej efekty. Mam różne odczucia na ten temat, niemieccy lekarze prowadzili badania i twierdzą ze daje efekty ale literatury naukowej na ten temat się nie odkopałam. Wiem, ze to lek podawany uzależnionym ale mam tez i formacje ze niektórzy lekarze w Niemczech przepisują go pacjentom onkologicznym aby podnieść skuteczność chemioterapii. Czy ktoś z was również zgłębiał ten temat, cos słyszał lub ma jakieś już doświadczenia z tym lekiem?

  cały wątek

 • 24-07-2018

  her tylko mamy w wynikach z biopsji. Lekarz dopiero zlecił kolejne badanie na her i dalsze badania węzłów z próbek pobranych w czasie operacji. Lekarz sam zaskoczony był ze węzły zajęte bo w trakcie operacji wyglądały na czyste. Był przekonany ze nie będzie podstaw do podania herceptyny bo guz był 0,7cm Znalazłam tez gdzieś informacje ze rokowania przy her 3+i węzłach są gorsze niż bez węzłów i jakby był her - Czy mogłabym prosic o porównanie ostatniego wyniku z tomografia bo tam było ze zmina jest wieloogniskowa... nie wiem sama co myśle i co robić dalej

  cały wątek

 • 24-07-2018

  Mama już po masektomii, zalożony został ekspander ale niestety wyniki histopatologiczne wstakazują na zajęty jeden węzeł. Za 3tyg kolejna operacja i usunięcie 3 węzłów. Czy mogłabym prosić o interpretację i porównanie wyników badań histopatologicznych z poprzednimi tj tomografią? I jak się ma do tego HER+? Ponizej link do wyników https://drive.google.com/file/d/1llHfDOQXiXeFoVsIg48ztFPlm_zjSY8w/view?usp=sharing histo Z góry bardzo dziękuję

  cały wątek

 • 05-06-2018

  ja takie badanie chcialabym zrobic mamie, czytalam duzo na ten temat i rozmawiałam z lekarzem który powiedział mi o chemiowrazliwosci i onkologii integracyjnej. W lublinie jest ośrodek, który wykonuje takie badania. ale z tego co wiem to pacjent który chce wykonać takie badane staje się kłopotliwy dla szpitala bo co jeśli wyjdzie chemiorważliwość na lek nierefundowany. Poza celowaną chemioterapią określoane sa równiez wrażliwości na inne metody biologiczne, naturalne (czyli np witamina c, kurkumina i dużo innych) Chciałabym spróbować wszystkiego czego można . Czy takie leczenie - połączone wszystkich metod ze standardowym może poprawić efekty leczenia ? Czy takie badania mogą wnieść cos więcej do diagnozy, czy mogą pomoc określić lepiej dobrane schematy leczenia?

  cały wątek