Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 10-05-2018

  Witajcie ponownie! Trochę późno, ale bardzo Wam dziękuję za pomoc

  cały wątek

 • 20-04-2018

  Witajcie, jestem tu nowa Mam pytanie do dziewczyn, które zmieniały ośrodek w trakcie leczenia, podpowiedzcie jak to zrobić ??? Ja wprawdzie już jestem po leczeniu, teraz tylko kontrole, ale nie jestem zadowolona z lekarza (i ośrodka). Z góry dziękuję !

  cały wątek

 • 12-05-2010

  Moja mama (obecnie 78 lat) jest po mastektomii (operacja w październiku 2004), rak był hormonozależny więc zastosowano hormonoterapię, początkowo Tamoxifen, później Arimidex. Chciałabym zapytać, jak długo powinno się brać ten lek. Lekarz sugeruje odstawienie, czy słusznie? Dodam, że w 2008 mama była również operowana z powodu raka jelita grubego (niezależny od tego pierwszego). Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

  cały wątek

 • 22-04-2010

  Gdy odbierałam wynik histoopat po resekcji kwadrantu piersi z powodu skupiska mikrozwapnień, lekarz miał wątpliwości, czy wszystko wyciął. Nie rozumiem, skąd ta wątpliwość. Przesyłam opis i bardzo proszę o ocenę rzetelności badania, za co z góry dziękuję: "Do badania otrzymano fragment gruczołu oznaczony igłami o wym. 5,5 x 4 x 1,5 cm . Na przekroju pasma białawych tkanek o najw. wym. 3 cm. ROZPOZNANIE: Materiał skrojono i zbadano w całości pobierając 21 wycinków, w których stwierdza się: Laesiones fibroso-cysticae mammae: fibrosis, ductectasiae, metaplasia apocrinalis, microcalcificationes. Laesiones proliferativae mammae: hyperplasia ductalis. Ponadto utkanie 2 węzłów chłonnych. Rozrostu złośliwego nie stwierdza się." Ciekawi mnie też, co to są te białawe tkanki i co znaczy, że fragment jest oznaczony igłami? Czy te 2 węzły zostały wycięte świadomie, czy przez przypadek?

  cały wątek

 • 22-04-2010

  Dziękuję za wasze posty. Smaruję, zgodnie z radą lekarza, pierś żelem z heparyną , a brodawkę maścią tribiotic i jest z każdym dniem lepiej. Pozdrawiam!

  cały wątek