Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 29-04-2021

  Niski poziom hormonów sprawia, że niecelowy może być analog GnRH. Antyhormony to co innego. Ale to już kwestia planu leczenia. Można zadać pytanie naszemu ekspertowi, lub udać się na konsultację. Tomasz tu o mnie chodziło? Co to jest analog GnRH? Mam mieć jeszcze 5 paklitaxeli, potem operacja, naświetlanie i leczenie hormonalne. Hormony się obniżyły, po chemii. Onkolog mówi, ze to dobrze, bo przecież pod wpływem hormonów guz rośnie.

  cały wątek

 • 29-04-2021

  Nie, lekarz zleciła mi badanie hormonów. I z badania wyszło, że po chemii poziom jest niski, czyli jajniki przestały pracować. Więc nie kazała brać w związku z tym antyhormonów. Ale mój guz nie rośnie, maleje, wiec nadal biorę paklitaxel.

  cały wątek

 • 28-04-2021

  Co dalej? Właściwie zaplanowana i przeprowadzona operacja. Po niej radioterapia. W oczekiwaniu na dalsze decyzje- nie czekanie z antyhormonami. Ja dziś już bym poszedł do lekarza rodzinnego po tamoxyfen na 100%. Koszt 13 zł/mies. Zaś samo leczenie antyhormonami w max długim jak na obecna wiedzę medyczną czasie (10 lat). Tomasz ja mam silnie hormonozależnego Er(2+) 80% PR (3+) 90% jestem teraz po 7 paklitaxelu. Badałam hormony, onkolog powiedziała, że poziom na tyle niski, że nic mi nie będzie podawać. Myślisz, że to ok? Po paklitaxelu będę mieć operację i naświetlania, a potem hormonoterapia.

  cały wątek

 • 28-04-2021

  Kurcze czytam od początku i nie mogę pojąć jak guz 7,5 cm nie wyszedł na USG ? Jestem tym przerażona bo człowiek idzie na badania , nic nie wychodzi , człowiek wierzy , że badanie dobrze zrobione i wszystko jest OK a to wszystko może być nieprawdą. Masakra Na USG powiedziano mi, że mam torbielkę 1,7 cm, nic takiego i faktycznie na zdjęciu była torbielka, reszta zmiany nie była widoczna, piersi o budowie gruczołowo tłuszczowej. Zalecenie kontrola za rok. Dobrze, że choć ta "torbielka" była widoczna, bo bym sobie tak chodziła. Ale wróciłam z ta torbielką na szczęście do ginekologa i on był bardziej podejrzliwy. Wysłał mnie do chirurga po skierowanie na biopsję. Chirurg też luźne podejście, przecież pani ma tu napisane kontrola co rok, torbielka, ale powiedziałam wprost przyszłam tu po skierowanie na biopsję cienkoigłową, proszę mi wypisać.

  cały wątek

 • 28-04-2021

  Moj guz tez nie wyszedł na usg na mamografii, wyszło tylko 2 cm, a palpacyjnie to ma z 8 cm cała zmiana :-(. Trafiłam na dobrego doktora na biopsji cienkoigłowej, który od razu wiedział co się święci, pobrał z trzech miejsc, ta najtwardsza zmianę, w tym były komórki rakowe, zmianę która obejmuje resztę, tam wyszła martwica i mikrozwapienia. Wyczuł też w węźle, w którym wyszły przerzuty. Jestem po 3 czerwonych chemiach. Guz trochę zmalał, obkurczył się, ale efekty jak to moja onkolog powiedziała nie były spektakularne, więc po 3 chemiach przeszłyśmy od razu na paklitaxel. Jestem po 7 wlewie jest lepiej. 12 maja idę na jeszcze na rezonans przed operacją i na usg. Moja onkolog mówi tylko operacja radykalna. Jeden chirurg też mastektomia całkowita z odroczoną rekonstrukcją. Drugi chirurg powiedział, że po zobaczeniu rezonansu i usg podejmie decyzję. A ja teraz po tym co mi wciąż powtarza moja onkolog wolę już całkowita mastektomię.

  cały wątek