Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 04-03-2018

  Bardzo często węzeł wartowniczy usuwany jest przy operacji piersi jako ten, który jest najbardziej narażony na wychwytywanie komórek rakowych ze względu na położenie. Ja przed operacją miałam robioną limfoscyntygrafię czy jakoŚ tak węzłów chłonnych i dopiero w wyniku patomorfologicznym doczytałam ile węzłów mi wycieli. Lekarz prowadzący mówił że węzły miałam czyste, natomiast pobrałam odpisy historii leczenia i tam wyczytałam że był niewielki wychwyt w węzłach pod pachą, stąd zamiast jednego ciachnęli 4 i nic nie mówili. MyŚlę, że więcej konkretnych informacji będziesz miała w wyniku patomorf.... ale ten będzie dopiero za jakiŚ czas do odebrania, pewnie na wizycie kontrolnej.Pozdrawiam życząc zdrówka, trzymaj się cieplutko i głowa do góry. Będzie dobrze.

  cały wątek

 • 19-02-2018

  W moim przypadku nic nie wiadomo z czego te klipsy są. Problem był z rezonansem magnetycznym, ponieważ z tytanowymi można go robić bez problemów natomiast z innymi /nie wiem jakie są te inne/pole magnetyczne wchodzi w jakieŚ niezdrowe relacje.

  cały wątek

 • 19-02-2018

  W tym jest problem, że USG nie wychwytuje tego czegoŚ, natomiast cztery lata po operacji robiłam mammografię w innym szpitalu niż byłam operowana i w opisie było napisane "klipsy chirurgiczne", natomiast w opisie RTG też inny szpital jest "metaliczne szwy w polu Środkowym płuca lewego-stan po BCT". Nic więcej nie ma na ten temat. Neurochirurg przed operacją powiedział, żeby były tytanowe/ a pro po w tej operacji na kręgosłup w karcie informacyjnej napise jest jakie implanty, Śruby tytanowe/ nie byłoby problemu z rezonansem, natomiast jeżeli nie wiadomo co to jest, może być problem w trakcie badania.

  cały wątek

 • 19-02-2018

  Witam.W 2010 r. przeszłam operację oszczędzającą z całą inną oprawą, ale nie w tym rzecz. W kontrolnej mammografii w 2014 r /robiona była w innym szpitalu niż była operacja/ okazało się że mam zostawione klipsy chirurgiczne. Nikt nic mi na ten temat nie mówił, więc myŚlałam że tak ma być. W listopadzie 2017 r miałam operację kręgosłupa szyjnego i tu neurochirurg zainteresował się jaki klips, z jakiego materiału i tak dalej, że problem z rezonansem i tak dalej. W dokumentach po operacyjnych piersi nie ma żadnej informacji co do pozostawienia tego czegoŚ. A na marginesie to od kilku lat w czasie mammografii operowanej piersi prawie mdleję tak boli. Czy KtóraŚ z Was miała coŚ takiego lub podobnego i może podzielić się informacją. Ja sama nie wiem co mam z tym teraz zrobić. Będę wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam

  cały wątek

 • 08-02-2017

  A może co więcej na ten temat bo nie umiem znależć tego na Fb. A może to nie dla wszystkich? Pozdrawiam

  cały wątek